Koronatartuntojen määrässä napsahti komeasti hopeaa, Suomen toiseksi eniten koronatartuntoja . Suhteessa asukaslukuun.
1. Ylitornio
2. Kolari
3. Kiuruvesi
4. Kittilä
5. Helsinki
Vetelät hiihtäjät vai kenen syy että korona rantautui näin rankasti Kolariin?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006500047.html
Kolari kiilasi kakkoseksi koko Suomessa
7
754
Vastaukset
- Anonyymi
Vale, emävale, tilasto. Turha panikoitua. Kolarin viimeisimmästä varmistetusta tartunnasta aikaa jo kuukausi. Pidä silti etäisyyttä, aivasta hihaan jne.
- Anonyymi
Ylitornio...vakavaa uutisten mukaan.
- Anonyymi
VTT-tutkimuksin mukaan kasvomaski suojaa vain ulkopuolisia.
Nykyautoissa on raitisilmasuodatin.
Voisiko VTT-kertoa ja testata,mitä varten se on asennettu?
Suodattaako se vain "yhdensuuntaiset" epäpuhtaudet,vai pelaako molempiin suuntiin?
Suojaako kirungin hengitys-suojain,potilasta vai kirunkia?
Miksi polttomootterit on varustettu;ilmanpuhdistajilla?
Onko pakokaasu puhtaampaa,vai mitä varten ne on asennettu?
Looginen ajattelija kysyy? - Anonyymi
Kyllä se on ihan kolarilaisen aiheuttama.
- Anonyymi
Opetelkaa pesseen kätenne. Monet sielä maala ei ees vessakäynnin jälkheen ole oppinu käsien pesua. Mahtaa nyt olla vaikea ko net on pestävä kotia tullessa ja ennen syöntiä. Onneksi ittele tuoki ollu aina normaali arkiasia.
- Anonyymi
Ylitornio on vielä petrannut yhdellä, mutta ei ole tullut uusia pitkään aikaan. Tartuntaketjut ovat hallussa kummallakin.
Helsingissä:
Itäkeskuksen ja Marjaniemen postinumeroalueella todettuja tartuntoja on nyt 8,4 tuhatta asukasta kohden. Kaikkiaan tartuntoja on alueella todettu 57.
Postinumeroalueella 00940 Kontula-Vesala on 7,8 tartuntaa 1 000 asukasta kohden. Kaikkiaan tartuntoja on 202. Noilla ei taida olla ketjut hallussa, koska ei tuo Itäkeskus aikaisemmin ole tainnut olla edes lähellä tota Kontula-Vesalaa.
Kumpikin hakkaa Ylitornion mennen tullen..
Eiköhön ne kolarilaisten tartunnat ole sieltä Levin bileistä peräisin..- Anonyymi
Pitää muistaa että ensimmäinen oli kaivoksella.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1257513Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937224Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit287149Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t656296Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t66040Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1005642Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465448Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa665285Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus445168Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset304943