Nainen on kaiken ikäisten miesten mielestä seksikkäimmillään 20-vuotiaana. Harva enää piittaa kolmekymppisistä, saati sitten nelikymppisistä kurpista. Keski-ikäisen ruttunaaman mielipiteillä ei ole mitään merkitystä kun miesten mielenkiinto nsuuntautuu jo nuorempiin sukupolviin. Tuntui että oli tarpeellista muistuttaa naisia elämän realiteeteistä, kun tälläkin palstalla näkee yli-ikäisiä ämmiä pätemässä.
Naisen seksuaalinen valta vähenee iän myötä
Anonyymi
62<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 62
Vanhimmat
Kelpaa jos nainen on normaalipainoinen niin olen pannut sellaist naista.
Niih valta vähentynyt rutkasti.
Mitä minä nyt teen?🤔
Jaa niinh, totannoinii väärennä henkkarit jos vaikka naisasialooserille menisi täydestä parhaita nuoruusvuosiaan elävä 16-vuotias.
????
Tuo pitää yleisesti ottaen paikkansa, mutta oma vaimo näyttää aina jollain tavoin ikäistään nuoremmalta. Se johtunee siitä, että tallella on muistijälki hänen nuoruudestaan eikä päivä päivältä tapahtunutta vanhentumista tule rekisteröineeksi siten, että se kovin paljon vaikuttaisi seksiin. Kapakasta ei kyllä hevin lähtisi skodaamaan yli nelikymppisiä varta vasten. Jos joku sellainen yli-ikäinen itseään on tarjoamassa, niin voi häntä kyllä kertaluontoisena hyödyntää paremman puutteessa.
näytän miehellenikin myös nuoremmalta🥰
Et kai sinä kertaluontoisesti hyödynnä suhteessasi?
Siis suhteessasi ollessa yli-ikäisiä?
Totta ja naisen huippukausi on todella todella lyhyt ja mitä kauniimpi nainen oli nuorena sitä kovempi pala rupsahtaminen hänelle on. Yli 40v nainen joutuu jo maksamaan miehille päin, että joku suostuisi panemaan.
Hmm, yksi suurimpia Palstatotuuksia kylläkin on, että naisilla on AINA kaikki valta parinmuodostuksessa. Ja että JOKAINEN nainen saa helposti miehen, tuosta vaan sormia napsauttamalla.
riippuu miten hyvässä kunnossa on pitänyt itsensä ja onko hankkinut lapsia vai ei
Ei, ei, ei. Palstalla jankutetaan päivästä toiseen Suurena Totuutena, että JOKAINEN nainen saa helposti miehen. Että naisen sinkkuus on pelkkä nirsoutta, koska JOKAISELLE naiselle on jonossa miehiä odottamassa tulevansa valituksi.
Haluatko itse lapsia?
Ihmetyttää vaan tuollaiset, joille jokainen nainen on potentiaalinen pano. Miten epätoivoinen poikanen.
en halua lapsia.
ei jokainen nainen ole tietenkään potentiaalinen pano. vain hyvännäköiset ovat pantavia.
epätoivoista tuo on naisten taistella tätä faktaa vastaan: miehet viehättyvät hyvännäköisistä nuorista naisista ja haluavat seksiä näitten kanssa. suhteeseen sitten tarvitaan enemmän asioita.
ei miehet rumista naisista puhu, ei niitä haluta ajatella.
Ei naisen valta vähene. Miehille kelpaa 40 v nainen helposti. Naisille on aina kysyntää ja jokainen nainen saa miehen jos haluaa. En ymmärrä tämän aloituksen tarkoitusta. Ehkä aloittaja ei saa mitään naista mutta se ei tarkoita ettei naiset sais koska saavat aivan varmana.
Eivät kaikki naiset voi saada miestä, koska naisia on enemmän kuin miehiä. Jossain ikävuoden 55 paikkeilla naiset alkavat olla sen verran selvä enemmistö populaatiosta, ettei jokainen enää pysty ikäistään tai vanhempaa miestä löytämään eivätkä nuoremmat todellakaan välttämättä ole heistä kiinnostuneita. Tuo viestisi ei pidä paikkaansa ja elät harhaisessa todellisuudessa.
Eikö miehiä ole enmmän kuin naisia...
Ei. Miehet kuolevat nuorempina ja joutuvat pois yhteiskunnasta useammin kuin naiset ... armeijaan, vankilaan, hoitolaitokseen j.n.e. Chekkaa tilastot, niin huomaat, että naisia on enemmän.
panemisessa ja parisuhteessa on eri kriteerit
Saa nainen ulkomaalaisen jos suomalaiset ei riitä
Niin siis, VANHOJA naisia on enemmän kuin miehiä. Mutta niitä, keitä te haluaisitte panna, on reippaasti vähemmän.
Fiksu mies ottaisi vanhan naisen heilakseen.
Siksihän jotkut nuoret flikat ottaa vanhan ukon itelleen, jotta on talous turvattu. Keski-ikäinen mies voisi tehdä saman vanhan naisen kanssa, ja vanhoja naisia riittää pilvin pimein. Vanhoissa naisissa on myös varakkaita leskirouvia, jotka varmasti avokätisesti palkitsisivat nuorempaa herraseuralaistaan.
Toki seksin suhteen täytyy sitten purra hammasta ja suorittaa, mutta niinhän ne nuoret tytötkin joutuvat vanhojen miesten kanssa tekemään.
Nyt olikin kyse siitä, että vanhan naisen seksuaalinen valta vähenee tai jopa lopahtaa. Ja toteamuksesi komppaa siis aloittajan mielipidettä.
Antaa noiden taistella niistä nuorista, kauniista ja lapsettomista. Niillä on vastassaan kaikki muut miehet, joten se on verinen tappelu. Mutta saadaanpa me gurpat olla rauhassa. :-)
fiksu mies tietää, ettei vanhan naisen kanssa ole tulevaisuutta
miehet pärjäävät, naiset vikisevät, elämä on raadollista, ja vain vahvat ja hurjimmat, selviävät siitä ja ennen kaikkea sitkeimmät, sellaiset jotka jäävät suuhun popsittavaksi,
eivätkä suostu sieltä lähtemään hampaiden välistä millään tavalla,
ei edes hammastikulla tai porakoneella, hitasuskoneella tai venäläisellä tankillakaan,
ei edes, maailmanloppu, saa sitä purupalaa hampaiden välistä pois,
siksi selviän ja tulen selviämään, jatkossakin, koska olen niin hemmetin sitkeä lihanpala, ja tulen sitä aina olemaan, ja omaiset auttavat, kävi heille miten kävi, he ovat aina minun tukenani, tässä suomessa, tässä luvatussa banaanvaltiossa, jossa pian kenelläkään, siis, ei kenelläkään pian ole mukavaa tai hauskaa, ja ai, että se minua naurattaa! ja nauru minulla ei tule koskaan loppumaan, aina kun hihitän itsekseni nauran ihmisten tyhmyydelle ja kapeakatseisuudella ja itseriittoisuudella, hahhahhahh!! hihihih!!! huhuhuhuh!!!
=) =)
T
Kaikki muu valta sitten lisääntyykin..
mikä valta ilkivaltako nainen n kuin hämähäkki eli imee saaliin eli nainen imee miehestä elämän ilon ja miehestä jää vain pelkkä kuori tai ontto muumio joka joutuu kuuntelemaan vain ilkeilyä ja nalkutusta
naisen kulta-aika on 16-30v kun miehellä se taas alkaa siinä 30v
Kunhan pääset joskus tähän ikään, tulet toisiin puheisiin. Tällainen 50 ei todellakaan ole villien päiväunien kohde 😉
-palstahessu
Kiusaan sinua, villejä päiväunia moni näkee 50 hessuistakin.
Oikeasti ei kovinkaan moni.
Ja loppuu 40-vuotiaana valtaosalla miehistä. Miehellä se on siis vähän lyhyempi.
Sinä se sitten odottelet vuoroasi. :-D
kunhan ensin tajuaisit, että alkaa se miehelläkin siinä 50v laskea.
väärin.
Ja sinä vaan seuraat sivusta ja katkeroidut, katkeroidut,katkeroidut...
jep vanhat naiset tuntuvat katkeroituvan. pitäisi siitä kropasta pitää huolta eikä yrittää muuttaa normeja.
Ei vaan sinä timitys-parka...Et omista peiliä?
peilissäni näyttää erittäin hyvältä!
Onks toi sun oma kuva? Kröhöm...paraskin puhuja:)
todellakin olen paras puhuja! sääli ettet sinä pidä itsestäsi, pitäisikö sinun tehdä kunnollesi jotain?
kyllä naisilla on valta niin ei naisen tarvi kuin pussata tai riisuutua alasti niin pakko joko rakastella tai pussata pitkin ja poikin vartaloa tai pimppiä ainakin siihen asti kunnes alkavat mummoutua eli 60v ja ylös päin mutta kun joskus on papparainen niin voi olla että mummot kiihottaa silloin eli nainen on seksi eli seksin jumalatar
Nelikymppisellä naisella kuitenkin moninkertainen seksuaalinen valta verrattuna normimieheen ikinä. Toki nainen ei enää saa niitä YTM:iä joita sai parikymppisenä ja parisuhteeseen on tarjollaa todella paljon vähemmän miehiä, kuin ennen, mutta panosuhteeseen riittää aina miehiä jonoksi asti.
Em seikasta johtuu tämä tuttu lausahdus, ettei kunnon miehiä löydy. Nainen on nuorempana tottunut asettamaan kunnon miesten tason, mutta vanhempana ei itse pääse enää parisuhdemielessä tuolle tasolle.
Sanna Kiisken (42) Tinder-päiväkirjassa . Sanna valitti toisaalla , että haluaisi joskus tuntea olevansa olevansa haluttu ja toisaalla kertoi saaneensa Tinder-boostista 174 tykkäystä (siis potentiaalista matchiä.
MA-mies
Nelikymppinen nainen elää seksuaalisen kukoistuksen aikaa ja harvemmin edes etsii parisuhdetta koska on jo ymmärtänyt miehen perimmäisen luonnon.
Aamen.
-ExP
seksuaalinen kukoistus vaan harvoin korreloi fyysisen kukoistuksen kanssa
Ja kuitenkaan niillä ytmeillä harvemmin on mitään kaksikymppistä naista. Nuoruus ei takaa laatua, sama kuin sanoisi että uusi lada on parempi kuin vanhempi ferrari.
loppuunajettu ja kolhittu ferrari niin uusi lada todennäköisesti parempi.
riippuu miten sitä on pidetty.
Voi sua:) Et peiliä omista?
Ferrarilla joka on ajettu alas kalliolta on enemmän arvoa kuin ladalla.
peilissäni näyttää hemmetin hyvältä ;)
väärin.
Eli et pysty objektiiviseen arviointiin.
haha sehän se on typeryyden huippu alkaa muita miellyttämään kun pääasia on se, että olet tyytyväinen itseesi.
pitäisikö sinunkin lähteä lenkille niin saisit kehoasi kiinteämmäksi ja olisit tyytyväinen omaan muotoosi? ...vain oma laiskuutesi on esteenä!
Eri mieltä vahvasti.
Olen myös täysin eri mieltä, ei voida yleistää.
Naiset puhkeavat kukkaan eri aikaan. Joku 20 vuotiaana ei ole vielä seksikäs mutta kolmekymppisenä voi olla sitä. Lisäksi ulkoisesti hyvin harva nainen on sellainen joka pysäyttää, olkoon parikymppinen tai nelikymppinen. Molemmissa isäryhmissä on tapauksia jotka sen tekevät, se on vain harvinaisten ulkoisten avujen tuomaa harhakuvaa.
Paremmin tutustuttaessa fyysisen olemuksen merkitys vähenee.
AsianVierestä
Kyllä, asiaa kirjoitat. Aikalailla samoin ajattelen asiasta.
Keski-ikäinen nainen ei halua käyttää valtaa vain silloin kun itselle käy. Muuten, mees ny muualle siitä 😉
Onpa säälittävää, että aloittajaan voidaan käyttää seksuaalista valtaa.
Manipuloitavissa oleva ihminen on usein heikoilla elämässä ja tulee hyväksikäytetyksi.
Kannattaisi puuttua siihen itsensä vuoksi.
Naisilla on aina valta ja rumat miehet jää ilman naista sen takia. Nelikymppiset naiset on haluttuja vieläkin ja vain komeat miehet pääsevät käyttämään naisia. Aloittaja on ihan pihalla kuvioista. treffipalveluissa naiset valitsee aina kenet miehen ottaa.