Moraalittomimmat https://www.is.fi/seksi-parisuhde/art-2000006501892.html pikku tekosensa.
Palstalaiset paljastavat
Anonyymi
24<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Mistähän aloittaisiin kertomaan. Näpistelin jo lapsena. Kaikkea mahollista kivaa olen tehnyt,mikä toisten mielestä ehkä moraalitonta. Olen jopa ottanut yhden illan jutun lompsasta rahaa lähtiessäni kotiin. Oikeastaan se oli korvaus vaan. Tai vaikka vähän isompi taksiraha😂näistä on jo aikaa. Lokkeilua harrastan jollain tasolla myös.
Heheh mun salaisuus on, annoin kostoksi varatulle ukolle sp- taudin sen jälkeen kun sain tietää että yritti huijaa muo. Maksoin takaisin potut. Mulla ei ollut aikomusta suhteilla tai muuta oli muutenkin laastari, pettäminen on silti asia joka saa mut ärtymään.
Anteeksi, nyt meni vähän ohi tuo asiakokonaisuus.
Annoit sukupuolitaudin joka tuli sinulle varmaan pyhältä hengeltä?
Mies pani vaimoaan ja sinua, kun pani jotain kolmatta naista meni sun hermot pettämisestä.
AsianVierestä
Sulla osaa lukea näköjään 🤭
Naiset on melkoisia jakareita. Olen kyllä pannut varattuja naisia kun itse olin sinkku ja naiset hyvännäköisiä. Baarissa naiset iskee miehen ja naivat eikä omatunto yhtään soi kun nainen menee kotiin oman kullan kainaloon.
Miehistä lähtöisin. Kostotoimintaa?
Eipä juuri yllätä millaisia morlaailttomia olentoja naiset ovat, onhan se täällä palstallakin tiedetty. Mitenhän sitten joku disse jolla vaikuttaa olevan vilpitön usko naisiin aina ja iankaikkisesti tälläaiset ottaa? varmaan työntää sormet korviin ja huutaa "lailailailailailai....." tms. niin kauan kuin tällaisia pahoja totuustekstejä on näkyvillä.
olihan teksteissä esimerkkejä miehistäkin! Sekin mies, joka pukki toista vieläpä kotonaan kun oma vaimo palasi synnyttämästä vauva sylissä! Hoh hoi!
Mahtoi miehen vaimo sanoa ”lailailai”...
Niin, onhan niitä kai miehissäkin melkein vastaavasti ja juuri tuollaiset miehet niitä naisia saavat, naisia kun viehättää jännät pettäjäp..at. Sekin muuten siinä synnyttämöjutussa niin eikö se ukko olisi pitänyt ensimmäisenä viskata pihalle?
Niin se varmaan teki ja mies sitten on saanut ihan rauhassa kehittää oman versionsa siinä naisen lailatellessa, varmaan joku semmoinen että "kamunainen vaan kävi kylässä. saahan sitä ihmisellä kamuja olla?".
Ei mitään kai kun ON!
No niinhän se oli käskeny sen vieraan panon omalle muijalleen sanoa, että ”ystäviänhän tässä vaan...”.
Miehet!!
Kaikki vaan pihalle!
Minä olisin sanonut, että luulin Kanadanhanheksi!
Lähes kaikissa noissa seksiin liittyvissä tunnustuksissa oli mukana myös moraaliton mies. Osassa pelkästään se mies käyttäytyi moraalittomasti, kun ei kertonut panokaverilleen olevansa pettämässä vaimoaan.
Ei ole paljon paljasteltavaa tai luurankoja kaapissa. Yleensä pyrin elämään niin, ettei olisi salailtavaa. Ehkä mun synniksi voidaan laskea rakkaudennälkä. :)
Minä en paljasta mitään. Viisaus asuu syvissä, hiljaisissa vesissä 😗
Heh, rehelliset ei aina olekaan viisaita. Ja kyllä ne siitä sitten saa kärsiäkin. :)
Nimimerkillä kokemusta on.
Varmasti jokainen on joskus jotain tehnyt, se kuuluu elämään ja jokaisella on historiansa. Virheistä oppii ja kasvaa henkisesti. Itse olen koittanut elää sillai suht' fiksusti kuitenkin. On mukavampi niin, voi olla sinut itsensä ja historiansa kanssa. Mitään kovin moraalitonta en koe tehneeni.
"jokaisella on historiansa". No joo, niinhän se on ja joillakin suttuisempi kuin toisilla. Minusta on ihan turha vedota aina historian kohdalla siihen että nyt "mennyt on mennyttä" koska p.,.a luonne on p..ka luonne jatkossakin. Nuo jutun ihmiset voivat niitä nykyisiään jollain tapaa varmaan feikata muttei se niistä parempia tee, tilaisuuden tullen p..vät taas kuin ennenkin.
Mmm, mä en lukenut sitä artikkelia, niin paha kommentoida just siihen. Vastasin vaan ketjuun omia mietteitäni aiheeseen liittyen :)
Mutta siitä olen kanssasi täysin samaa mieltä, että ihmisen luonne harvoin, jos koskaan muuttuu. Ainakaan merkittävästi. Eri asia sitten se, mikä on luonnekysymys ja mikä ei. Jotkut käytöstavat ja toistuvat kaavat ovat opittuja, jotkut taas jostain vanhasta traumasta (vaikkapa lapsuuden traumasta) kumpuavia selviytymiskeinoja jne, ja niin voi kyllä vaikuttaa terapialla ihan hyvin tuloksin. Sekin vaatii kuitenkin, että kohde itse tunnistaa ja tunnustaa ongelmat ja haluaa niitä itse prosessoida. Moralisointi ei siihen auta.
"Mutta siitä olen kanssasi täysin samaa mieltä, että ihmisen luonne harvoin, jos koskaan muuttuu. Ainakaan merkittävästi."
No niinpä. Minä luulen että vaikkapa joku pettäjä ainoastaan oppii taitavammaksi kiinni jäätyään, se mitä sanoit "virheistä oppii" on juuri sitä että pettäjä jatkossa vain entistä tarkemmin pitää huolen ettei jäisi kiinni, sen moraali on ihan yhtä joustava kuin ennenkin. Mitä tulee tuohon prosesssointiin ja muuhun sekin on aikalailla ajanhukkaa, jos vaikka joku väkivaltainen p..ka menee terapiaan ettei löisi enää niin joo, onhan se tavallaan ehkä avuksi mutta kyllä se varmaan joskus taas lyö. Ei pitäisi hyväuskoisten uskoa niitä/niihin enää yhtään vaikka mitä temppuja ja selityksiä keksisivät muutoksestaan.
Mmm, sinä ajattelet noin. Minä en. Meidän kummankin näkemykset mahtuu onneksi tähän maailmaan ja palstallekin. Kivaa päivää sulle, Harmis :)