Miehen kannattaa aina tarkistaa

naisen selusta, millainen ex sieltä löytyy. Kilttimieskin voi joutua kylmäksi jos nainen ei ole päässyt omistushaluisesta entisestä ukostaan eroon :(
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Näinpä !!!!!!!!!!! ja huomenna jutellaan lisää jooko sopiiko se sinulle??????

Äänestä
  • Täh?

    Äänestä

Kyllä

Tässä puhuu järjen ääni. Kun aikansa lueskelee näitä aloituksia täällä, on nähnyt aloitukset.

Se siitä.

Tämä vinkki, neuvo tai kirjoittamaton sääntö ohjaa lukijaa kohti mielekästä maailmaa ja sen kuvaa.
On näet niin että muutama perussääntö pätee keississä kuin keississä.

a) Tarkasta aina tuleva anoppi

b) Älä usko sitä mitä nainen sanoo, sillä todellisuus perustuu toistuvuuteen.

c) Juo paljon viinaa, sillä ilman viinaa ei toistuvuudessa ole mitään järkeä.



(hirn)

Äänestä
  • Kivipaasi kirjoittaa asiaa.
    Toistot ja niiden sietokyky ovat ydintä. Vain keinovalikoimat vaihtelevat.

    Äänestä

Ensin saa ylpeys kolhun, sitten sattuu leukaan! 😉

Äänestä
  • Onhan se ikävää, mutta miehistä ei koskaan tiedä. Niillä on hirveä halu aina kopistella muutakin kuin pehtoorskan perintöryijyä ”joko sulla on uus äijä häh?” ja kun käytännössä ei tarvii vastata!

    Äänestä

Mä yrittäisin kyllä varjella uutta miestä.

Äänestä

Yksi ystävä joutui aikoinaan puukotetuksi, tyttöystävän ex-jännämies puukotti keskellä kaupunkia. Verta tuli jumalattomasti, mutta selvisi hengissä.

Äänestä
  • Onneksi :(

    Äänestä

Mulla on turkkiaissyntyinen exsalarakas, jolla alkaa silmät pyöriin päässä jo kun sanon että olen puhunut jonkun miehen kanssa, hihna katkeaa täysin en ole eläissäni nähnyt ketään niin vihaista ihmistä. Miehellä on typerä ja koiramainen, helppo tyttöystävä, joka tekee miehen käskystä kaiken. Itse en tee muuta, kun rääkkään miestä henkisesti ja leuhkin tiukalla alapäälläni. Äijä laittaa kaverinsa vakoilemaan mua ja ottaan salaa kuvia kuntosalilla. Aina kun nään sen kavereita kaupungilla, ei mene kuin päivä pari kun se ottaa mustasukkaisena yhteyttä.

Nyt harkitsen alkavani vakavaan suhteeseen kivan ja kunnollisen suomimiehen kanssa, joka käy sanalla kuntosalilla kun minä ja exsalarakkaan kaverit.

😃

Äänestä

Kyllä entinen mies on naiselle vaarallisempi kuin uudelle kumppanille. Ruotsissa on tutkittu naisentappoja eron jälkeen, ùseimmiten tekijä eroahdistusta poteva epävakaa mies.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

naisen selusta, millainen ex sieltä löytyy. Kilttimieskin voi joutua kylmäksi jos nainen ei ole päässyt omistushaluisesta entisestä ukostaan eroon :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu