Tässä hörpin kahvia

Mietin juuri,että on rentoa olla sinkku. Tuttava juuri sanoi riidelleensä rajusti puolisonsa kanssa. Itse en jaksaisi sellasia. Selailin autosivuja ja mietin pitäiskö vaihtaa auto,kun sopivasti jää palkasta ylimääräistä. Moottoripyörä minulla jo on,aika uusi. Mökille voisi viikonlopuksi sillä hurauttaa. Siellä on puuhommat ja sen sellasta. Ei siihen kaipaa mitään kälättäjää. Oma rauha paras olotila.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllä samaa mieltä.

Äänestä

Minäpä toivoisin rinnalleni yhtä tyyntä kumppania jakamaan näitä rauhan olotiloja. Pakkoko sitä olis kälättää ja riidellä.

Äänestä

Eipä ole tullut ensimmäisen naisen jälkeen huolittua kälkättäjää, kyllä siinä kumppanin valinnassa saa käyttää järkeään.

Itse olen mieluusti sinkku, kun en jaksaisi raastaa henkisiä voimavaroja tutustumiseen. Ja varmaan päässä vielä jotain lukkoja tunnetasolla, niin fiksumpi surffailla ihan näin. 😊

Moottoripyörähän on huikea kesävehje. 😊👌 Eikun vallattomia kilometrejä sinnekin. 😀

Äänestä

Helpotus olla sinkku. Ehkä ärsyttävintä jos joku yrittää painostaa parisuhteeseen. Sinkkuus ei tarkoita sitä että pelkäisi parisuhteita... Vaikka kovin rento ihminen olen niin kyllä hiillyn kun toinen yrittää selvästi painostaa. Eikä tahtoisi rikkoa välejä sen takia että toinen käyttäytyy niin lapsellisesti.

Äänestä

Niin, yksin ajelee autolla, yksin ajelee prätkällä, yksin oleskelee mökillä, yksin sitä ja tätä. Kun samaan aikaan pariskunta on riitansa sopinut ja panee hetekan laulamaan.

Äänestä
  • Voi että kun on tuo paneminen muka joku itseisarvo nykyään. Ei se nyt niin mahtavaa puuhaa oo että vaihtais vapautensa parisuhteesee. parisuhde on toimiesssaa hyvä mutta kyllä sitä ihminen yksinkin pärjää.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voi että kun on tuo paneminen muka joku itseisarvo nykyään. Ei se nyt niin mahtavaa puuhaa oo että vaihtais vapautensa parisuhteesee. parisuhde on toimiesssaa hyvä mutta kyllä sitä ihminen yksinkin pärjää.

    Ei yksin runkkauskaan mahtavaa puuhaa ole, mutta kyllä silläkin pärjää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mietin juuri,että on rentoa olla sinkku. Tuttava juuri sanoi riidelleensä rajusti puolisonsa kanssa. Itse en jaksaisi sellasia. Selailin autosivuja ja mietin pitäiskö vaihtaa auto,kun sopivasti jää palkasta ylimääräistä. Moottoripyörä minulla jo on,aika uusi. Mökille voisi viikonlopuksi sillä hurauttaa. Siellä on puuhommat ja sen sellasta. Ei siihen kaipaa mitään kälättäjää. Oma rauha paras olotila.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu