Viimeisen kuukauden aikana on tapahtunut lyhyessä ajassa uskomattoman isoja asioita. Mies otti puheeksi eron, niinkuin aina kun riitaa tulee. En sitä enää ota niin vakavasti. Nyt hän kitenkin jatkoi asiaa noin viikon ja lopulta kun en uskonut, sanoi että hommaa häädön, jos en heti läjde ja jätä avaimia. En vieläkään uskonut, mutta oli jo tulostanut lapun. Ajattelin, että nyt täytyy lähteä vähäksii aikaa.
Tilanne ei kuitenkaan helpottanut, vaan hän on joka päivä soittanut ja tivannut, koska alan hakemaan tavaroitani. Sanoin, että odotellaan nyt hetki, mutta ei joka päivä sama juttu.Meillä o siis mennyt hyvin, käyty ulkomailla ja arki sujuu hyvin. Siksi olen aivan pois tolaltani.Miehen äiti kuoli vähän aikaa sitten, ja sen jälkeen muuttui hyvin vihamieliseksi ja ilkeäksi minua kohtaan.
Eroaminen toisen omistamasta talosta
Anonyymi
4
254
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä kuusta kuuleminen jonka juurella asunto!
- Anonyymi
Miehesi haluaa eron sinusta ja sinä vänkyilet vastaan minkä voit. Hirveää takertumista ja todella lapsellista käytöstä sinulta!
hommaa kämppä ja muuta, pitää sinun tavarat saada sieltä pois kun toinen niin haluaa
- Anonyymi
No ei sitä suoraan noin vaan voi heittää pikaisesti toista pihalle. Suuntaa voi katsoa vuokrakämppien irtisanomisajoista. Toki lähdettävä on, jos toinen sen niin esittää mutta kohtuus tuossa pikaisessa ehdottomuudessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2124692- 1882616
- 671542
Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?961220- 1261154
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91142Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1071140- 711091
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1391072- 109999