Pahoinpitely
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6f5b885c-af9c-46e9-8c49-d095c6ba014a
Vain 5 päivää koulua ja heti
15
<50
Vastaukset 15
- Anonyymi
Lapset ovat petoja, koska heidän vanhempansa ovat tehneet heistä sellaisia
Surullisinta tapauksessa on, että vierellä on porukkaa joista joku ehtii kyllä kuvaamaan ja osa seisoskelee muuten vaan, mutta kukaan ei mene väliin joko kohtuullista tai edes kohtuutonta väkivaltaa käyttäen.
valtakunta kirjoitti:
tämä on niin karua, vetää saattomaksi🥺
Voi tietenkin olla, että jos samat tyypit päivästä toiseen kikkailevat jotain hölmöä, niin ympärillä olevat sitten vain turtuu katselemaan sitä. Monta asiaa voi olla tapahtunut ennen kuin ollaan päädytty siihen mihin on.
Ei mulla ole oikein minkäänlaista käsitystä millaista koulujen arki on. Mutta tällaisista tapauksista lähinnä nousee esiin se, että viranomaiset ovat julkisuuteen päin huolissaan siitä että henkilöt ovat tunnistettavissa. Ikään kuin kaikki olisi muuten normaalia, mutta someen ladattu video ei.scrg kirjoitti:
Voi tietenkin olla, että jos samat tyypit päivästä toiseen kikkailevat jotain hölmöä, niin ympärillä olevat sitten vain turtuu katselemaan sitä. Monta asiaa voi olla tapahtunut ennen kuin ollaan päädytty siihen mihin on.
Ei mulla ole oikein minkäänlaista käsitystä millaista koulujen arki on. Mutta tällaisista tapauksista lähinnä nousee esiin se, että viranomaiset ovat julkisuuteen päin huolissaan siitä että henkilöt ovat tunnistettavissa. Ikään kuin kaikki olisi muuten normaalia, mutta someen ladattu video ei.Tiedän koulussa Ei liity tapaukseen.
Lapsi ei halua kertoa kun taas hän joutuu kiusatuksi ja satutetuksi.
Hän meni kertoo sisälle opettajalle ja jumiutu kun hänen piti olla läsnä selvittämässä. Kertominen on jo niin kova asia, että satutetaan kun kerrotaan. Poika ei halunnut että kerron kouluun ja ei pystynyt kouluun menee kun kerroin koulupsykologille. Se pelko että satutetaan tulee hyvin voimakkaaksi.scrg kirjoitti:
Voi tietenkin olla, että jos samat tyypit päivästä toiseen kikkailevat jotain hölmöä, niin ympärillä olevat sitten vain turtuu katselemaan sitä. Monta asiaa voi olla tapahtunut ennen kuin ollaan päädytty siihen mihin on.
Ei mulla ole oikein minkäänlaista käsitystä millaista koulujen arki on. Mutta tällaisista tapauksista lähinnä nousee esiin se, että viranomaiset ovat julkisuuteen päin huolissaan siitä että henkilöt ovat tunnistettavissa. Ikään kuin kaikki olisi muuten normaalia, mutta someen ladattu video ei.Pelolla pystyy hallitsee.
- Anonyymi
Juu tästä ei voi muuta, kuin päätellä vain , kuinka järkyttävän heikko ja hunosti toimiva hallitus on maassa. Järjetön pääministeri ja opetusministeri Li Andersson on.
Se hyvin huonosti toimiva eivät katkaise koronaa vaan lähtevät levittää että ollaan poikkeuslaista pitkään ja rahat menee sinne.
Lapsista puuttuu tuki sitten kokonaa kun säästävät.
- Anonyymi
Paskoja väkivaltaisia jännämiehiä tuollaisista kakaroista tulee jotka hakkaa naisia aikuisena.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1161636Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91837Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja148752- 56747
Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35721Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat39621Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö231602Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔40601- 67599
Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol33567