Arvon Naiset. Varoituksen sana. Vuosien asiakkuus johti isoon pettymykseen. Klingel ilmoitti, ettei palvele B-luokan kansalaisia. He eivät suostu myymään mitään, vaikka tuotteet maksaisi ostohetkellä suoraan tililtä. Kerran perintään mennyt > ei voi ostaa heiltä enää mitään. Eivät myy postiennakolla, eivät verkkopankkimaksulla tai korttimaksulla. Aivan uskomatonta firma. Maksan koko ajan velkojani pois, mutta ei niitä kerralla saa maksetuksi.
Esimerkiksi Ellos palvelee edelleen erittäin ystävällisesti ja kaikkea voi ostaa, kunhan vain maksaa ostohetkellä. Ellos on muutenkin tullut vastaan ja ollut ymmärtäväinen. Klingelillä putosi välittömästi johonkin huonompien ihmisten kategoriaan, kun ongelmia tuli elämässä. Kuulemma sen jälkeen, kun velat on maksettu, voivat harkinnalla toimittaa esimerkiksi postiennakolla. Kuitenkin he aina koittavat saada ihmisiä ostamaan juurikin velaksi, alkamaan tiliasiakkaaksi.
Välttäkää Klingeliä!
Klingel ei palvele B-luokan kansalaisia!
3
156
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi on muitakin kauppoja, paljon trendikkäämpiäkin! Voihan yritys valita asiakkaansa, mutta on tuo kieltämättä aika erikoista toimintaa. Ei oo kauan pystyssä tuolla menolla. Nythän maksuvaikeuksia monella koronan takia. Tykkäätkö värikkäistä vaatteista? Käytätkö mitä kokoja? Esimerkiksi Jills on huippu, ja ihan kotimainen vielä! Palvelu pelaa.
- Anonyymi
Eikö se kannattaisi olla tilaamatta vaatteita silloin kun rahat on vähissä? Tuskin sinäkään luottaisit keneenkään, joka jättäisi maksamatta velkansa sinulle.
- Anonyymi
Eli Sinä et osta ikinä enää vaatteita, jos jokin velkasi menee perintään? Maksan koko ajan suunnitellusti, mutta enhän nyt voi olla ilman vaatteita vuosikausia :D Arvasin, että joku kommentoi näin. Toivottavasti Sinun elämäsi menee aina, kuten olet suunnitellutkin. Hyvää kesää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2554581Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412762Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741740Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061594Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn241485- 551334
- 931245
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2061103- 471099