Luinko oikein?

Luoteislapissa, että perustettu ympäristövalvoja Muonioon, onko se luonnonsuojelijoiden vai kunnan virka?
81032
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Likellä työmaa,voi aloittaa pihastaan

Äänestä
  • Siis onko tosi, että luonnonsuolelijaliitto on palkannut viralla?

    Äänestä

  • Kyllä avuttomia ihmisiä pitää auttaa eikä aina morkata.

    Äänestä

Se ois kyllä hyvä, jos sellanen on muoniossa. Uskon et rautaromut häviäis jonku pihoilta

Äänestä
  • Levy pyörii samaa rataa kokoajan painappa play nappia välissä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Levy pyörii samaa rataa kokoajan painappa play nappia välissä

    Jos on luonnonsuojelijoitten virka niin mikäpä siinä, se on heidän asia maksaa palkka.

    Äänestä

hommaisi nyt Muonioon kirkonkylälle koirankakka -astioita,ettei ihmisten tarvitsisi
kakkapussit kädessä kävellä ympäri kylää tai viskellä niitä ypäriinsä

Äänestä
  • Eivät kävele p...pussit kädessä, vaan p.......vat ja k......vat piskinsä portin pieliin ja postilaatikkotolppiin.

    Muoniossa on harvinaisen hyvä elintaso, jos mitataan koiramäärä suhteutettuna väestömäärään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Luoteislapissa, että perustettu ympäristövalvoja Muonioon, onko se luonnonsuojelijoiden vai kunnan virka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu