Kuka läski lähtee mukaan?

Anonyymi

Painan nyt 106 kg ja aion pudottaa painon juhannukseksi kaksinumeroiseksi. Sanomattakin selvää, että itsekuria tarvitaan. Jätän kaikki herkut, pienennän annoskokoa, aamuisin kaurapuuroa, välipalaksi porkkana/omena. Yksi lämmin ruoka päivässä ja ruokajuomana vesi. Illalla kuuden jälkeen en syö mitään.

Liikkua aion niin paljon kuin keho antaa periksi. Crosstrainerin ja juoksumaton avulla liikun tunnista kahteen jos kykenen päivässä. Välillä pidän lepopäivän, jos en kykene liikkumaan sohvaperuna kun olen.

Miltä kuulostaa? Lähteekö kukaan mukaan?
Aion jatkaa maltillisesti niin kauan, että painan 80 kg. Se riittää minulle.

8

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lisään vielä, että liikun luonnossakin. Teen pyörälenkkejä ja käyn kävelyillä.

    • Mä oon nyt mukana kevätryhmässä, sen tavoitteesta puuttuu vielä -200g ja se on toukokuun loppuun, eli tän viikon vielä olemassa. Oon tavoitteessa joko huomenna tai jos joku ihme tapahtuu ja en, niin sit ylihuomenna. Loppuviikon tasaan, eli pidän taukoo painonpudoksesta, koska huimausta ym. on tullut taas. Blaah.

      Anyway, sen jälkeen ajattelin aloittaa kesäryhmän, kesäkuun alusta elokuun loppuun, jonne saa tulla kaikki ja asettaa tavoitteet miten tahtoo. Mun oma tilanne on se, ettei oikeen kannata lähteä mukaan juttuun, joka kestäis vajaa kolme viikkoa, ni siks sanon Juhannusryhmälle nyt ei. Mut kutsun sut kesäryhmään jos haluut liittyy sinne kesäkuun alussa. Tai liity sit vaikka jussin jälkeen, jos saat tähän innokkaita kavereita mukaan.

      Tsemppiä. Muista että tulos tulee kyllä, kunhan ei vaan lopeta ennen kun on tavoitteessa. Tapojaan joutuu korjaamaan fiksumpaan suuntaan mahdollisesti montakin kertaa, mut tekemällä oppii, ja se on eri asia kuin lopettaminen.

      • Anonyymi

        Kiitos neuvoista ja kutsusta. Liityn sitten siihen uuteen ryhmään.


      • Anonyymi

        Pääseekö siihen "Kesä ryhmään" sitten kuka tahansa? iästä riippumatta? Toi vois olla ihan hauskaa. Ja mullakin ois tavoite saada painoa pudotettua kesäloman loppuun mennessä. Ja onko se vaan netti ryhmä ?


    • Tein aloitusviestin kesäryhmään jos mielummin tuut sinne. En tiedä miten paljon porukkaa on tulossa, mutta kevätryhmään tuli monta uutta nyt ihan lähiaikoina ja tietty toivon et mahd. moni siirtyy jatkamaan kesäryhmään.

      En haluu tätä ketjua mitenkään teilata! Täällä voi olla monta, jotka haluaa lyhyen aikavälin selkeen tavoiteen, niin ei näiden ketjujen tarvi mitenkään kilpailla, ja saa tietty olla molemmissa jos haluttaa.

    • Anonyymi

      Minusta läskit alkaa lähtemään , kun itseltä tulee se motivaatio ja ympäristö hyöksyy , eikä ole kateellinen kun laihdut.

      Minä en muuten sillon yli 30v takaperin voinut pitää yhtään herkkupäivää tai päivää kun söisin määrällisesti paljon vaikka kaloreita olisi vähän, aina se kuuri kaatui.
      vasta kun tajusin että pitää syödä pieni "kipollinen" jotta vatsakin pienenee ja aina samantapaista ruokaa, onnistuin. Alku kankertelu kesti lähes 30 vuotta.

      • Kaatuko se epäonnistumisen tunteen takia, vai vähän sillain ku tuurijuoppo alkaa juoda, että kun saa vähän, niin ei hallitsekaan enää ollenkaan?


    • Anonyymi

      Anyway, pelkkää roskaa taas kerran.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      21
      2684
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1679
    3. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      1657
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      114
      1603
    5. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      47
      1533
    6. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      91
      1474
    7. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1366
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1214
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1147
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      1106
    Aihe