Seurusteli kasariaikoina erään ihanan tytön kanssa, olin silloin parikymppinen, ehkä vähän villi ja tyttö oli "kiltimpi". Tämä ehkä hiersi seurustelusuhdettamme.
Tuli bänät muutaman kuukauden jälkeen tytön aloitteesta.
Kaipasin tyttöä ja yritin saada hänet takaisin onnistumatta.
Löysin uuden ja menin naimisiin. Kaipaamaan jäin ja yksi syy oli että en koskaan saanut tietää miksi tyttö jätti minut.
Nyt olen jo kuudella kymmentä ja sinkku. Odotin ..mutta mitä..yli kolmekymmentä vuotta, seurasin sivusta ensi-ihastukseni elämää, hän meni naimisiin, sai lapsi, erosi, löysi uuden ja muutaman vuoden kuluttua taas erosi.
Monet kerrat otin yhteyttä mutta ei pienintäkään vastakaikua, olin tyhjää vain, en edes ystävänä saanut olla. Nyt sitten kun hän on jo viisikymmentä eikä enää taida löytää ketään niin ottaa minuun yhteyttä ja haluaisi tavata!! Onko viidenkympin villitys vai?
Olin ensin äimänkäkenä ja sydän jyskytti mutta kun nukuin yön yli ja mietin niin päätin että ehkä luovutan nyt kalkkiviivoilla, nytkö kelpaisi minä kun muita ei enää löydy, tämäkö nyt minulle riitti että hän otti yhteyttä positiivisista aikeissa, tätäkö jäin kaipaamaan, enpä tiedä.
Pitkä odotus!
5
108
Vastaukset
- Anonyymi
No, etkö nyt voisi olla tyytyväinen, että otti yhteyttä, jos kerta olet häntä koko elämäsi kaivannut??? Mitäänhän et menetä vaikka hänet tapaisit, vai menetätkö?
- Anonyymi
Mikset ole tyytyväinen, että joku sinua muistaa kuusikymppisenäkin? Aivan hupsua kieltäytyä. Otapa vaikka puhelin käteen, ja soita, tee jotain ennen kuolemaa. Älä nyhrää.
Oletko miettinyt ohjaako elämääsi rakkaus vai pelko? Tällainen kysymys tuli mieleeni, koska heti vaikutti siltä, että pelkäät jotain. Siksi et uskaltanut tavata.
- Anonyymi
Älä ole tyhmänylpeä nyt kun elämäsi ihastus ottaa viimein yhteyttä. Teillähän voi olla vielä montakymmentä vuotta kivaa yhteiselämää.
- Anonyymi
Häneltä rahat loppu. Tietää sinun kuolaavan perään ja olevan valmis "vähän rahoittamaan".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.961260Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata371255Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2861105- 1071025
- 71982
- 18956
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva13918- 51910
Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju16801Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f162798