Seurusteli kasariaikoina erään ihanan tytön kanssa, olin silloin parikymppinen, ehkä vähän villi ja tyttö oli "kiltimpi". Tämä ehkä hiersi seurustelusuhdettamme.
Tuli bänät muutaman kuukauden jälkeen tytön aloitteesta.
Kaipasin tyttöä ja yritin saada hänet takaisin onnistumatta.
Löysin uuden ja menin naimisiin. Kaipaamaan jäin ja yksi syy oli että en koskaan saanut tietää miksi tyttö jätti minut.
Nyt olen jo kuudella kymmentä ja sinkku. Odotin ..mutta mitä..yli kolmekymmentä vuotta, seurasin sivusta ensi-ihastukseni elämää, hän meni naimisiin, sai lapsi, erosi, löysi uuden ja muutaman vuoden kuluttua taas erosi.
Monet kerrat otin yhteyttä mutta ei pienintäkään vastakaikua, olin tyhjää vain, en edes ystävänä saanut olla. Nyt sitten kun hän on jo viisikymmentä eikä enää taida löytää ketään niin ottaa minuun yhteyttä ja haluaisi tavata!! Onko viidenkympin villitys vai?
Olin ensin äimänkäkenä ja sydän jyskytti mutta kun nukuin yön yli ja mietin niin päätin että ehkä luovutan nyt kalkkiviivoilla, nytkö kelpaisi minä kun muita ei enää löydy, tämäkö nyt minulle riitti että hän otti yhteyttä positiivisista aikeissa, tätäkö jäin kaipaamaan, enpä tiedä.
Pitkä odotus!
5
156
Vastaukset 5
- Anonyymi
No, etkö nyt voisi olla tyytyväinen, että otti yhteyttä, jos kerta olet häntä koko elämäsi kaivannut??? Mitäänhän et menetä vaikka hänet tapaisit, vai menetätkö?
- Anonyymi
Mikset ole tyytyväinen, että joku sinua muistaa kuusikymppisenäkin? Aivan hupsua kieltäytyä. Otapa vaikka puhelin käteen, ja soita, tee jotain ennen kuolemaa. Älä nyhrää.
Oletko miettinyt ohjaako elämääsi rakkaus vai pelko? Tällainen kysymys tuli mieleeni, koska heti vaikutti siltä, että pelkäät jotain. Siksi et uskaltanut tavata.
- Anonyymi
Älä ole tyhmänylpeä nyt kun elämäsi ihastus ottaa viimein yhteyttä. Teillähän voi olla vielä montakymmentä vuotta kivaa yhteiselämää.
- Anonyymi
Häneltä rahat loppu. Tietää sinun kuolaavan perään ja olevan valmis "vähän rahoittamaan".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1561182
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.301129Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s47973- 44825
- 65781
Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?49757Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?71654Miten yksi ihminen
Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,37646- 37619
- 76607