vilunki peliä lähtö tullee

ei olisi kulumunistakhaan uskonu voi voi.
685
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

se kosahti sitte siihen ministerin ura lyhyt oli, puolue pahassa pahassa kriisissä.

Äänestä

Noin siinä tyhmille käy, olisi pitänyt hieman ottaa asioista selvä. Sipilä käytti ihan samaa konsulttia ja piti tarkasti huolen siitä, että laskut tulee puolueelle, eikä valtiolle.

Siinä se nähtiin kun pannaan tytöt asialle.

Äänestä

Sipilä&jääskeläinen tässäkin asiassa taustapiruina. Mutta miksi tekivät tytölle miinan?

Äänestä
  • Ei noin naivista ole valtionvarainministeriksi, hyvä että päästiin siitä.

    Äänestä

Odotttaisin tupailloista kommenttia. Kuka petti kulumnin? Yt.n kepun kommnetit eivät voi olla kovin korkeatasoisia. vrt puheenjohtajan palsta torniolaaskso lehdessä?.Kulumnin petti siis aivan oikeasti omat kepulit ns, avustajat. Kulmuni ei siis tiennyt kuinka paljon rahaa paloi ns.lestakouluttajan firmallle. Seuraavaksi tehdään lesta lohesta lapin kunigas

Äänestä

Tässähän sen näkee...oman edun tavoittelijoita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ei olisi kulumunistakhaan uskonu voi voi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu