Katri on selvästi vielä märkä korvantauksiltaan. Hän ei ole oikein viisas, hän on kuin neiti pahimmassa iässään, huomannut miten pojat tuijottaa ja tyttö nakkelee nyrpeästi niskojaan.
Katri, sinulta meni puolueen ja valtion rahat sekaisin. Et pääse siitä mihinkään. Syy on sinun. Häivy eduskunnasta, älä palaa koskaan Tornioon. Olet rikoksen tehnyt ja ikävä ihminen.
Vai oliko KK sittenkin syyttömin? Miksi eduskunnassa ei Katria tuon pahemmin tuomittu? Siksikö että kaikki muut ovat koplanneet vielä pehemmin, mutta onnistuneet peittämään jälkensä?
Katri, sinulta meni puolueen ja valtion rahat sekaisin. Et pääse siitä mihinkään. Syy on sinun. Häivy eduskunnasta, älä palaa koskaan Tornioon. Olet rikoksen tehnyt ja ikävä ihminen.
Vai oliko KK sittenkin syyttömin? Miksi eduskunnassa ei Katria tuon pahemmin tuomittu? Siksikö että kaikki muut ovat koplanneet vielä pehemmin, mutta onnistuneet peittämään jälkensä?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kulmuni: mieti miten huijaat suomalaisia jatkossa!
Keskustan vaikuttajat haluavat Annika Saarikosta puheenjohtajan
- Katri Kulmunin suosio suli
Keskustapuolue on aivan asiasta menettänyt kannatuksensa. Keskustapuoluetta äänestäneet ovat pikkuhiljaa heränneet todellisuuteen, että puoluehan on pissinyt heitä silmään. Koskaan ei maaseudun asiat ole olleet näin huonosti. Esimerkkeinä tiestöt, palvelut ja terveydenhoito. Kyseinen puolue ollut hallitusvastuussa lähes jatkuvasti vuosikymmeniä.
Katri olet nirppanokka!
Keskustalla meni vähän pieleen tämän Kulmunin kanssa,tietoa ja taitoa ei oikein löydy häneltä,isot oppimiset on hänellä vielä edessä,voi olla,että oppia ikä kaikki,senhän sitten näkee.Ei ole ihmekään että keskustavaikuttajat hylkäävät Kulmunin. Mutta paljon tärkeämpää on se, että keskustaa kannattaneet ovat hylänneet äänestäjiä vastaan asettuneet keskustavaikuttajat.
Kulmunin poliittinen ura oli ja meni, ainakin valtakunnan tasolla. Ehkä Torniossa tai lapissa vielä joku saattaa ottaa hänet kuntapolitiikkaan mukaan mutta epäilen sitäkin.
Toisaalta siellä on sellaisia äänestäjiä jotka ei tiedä politiikasta yhtään mitään.
Toivottavasti ei päätä missään mitään. Ehdotti eläkeiän nostoa
Oikein Katri kyllä eläke iän nosto on tarpeen kun nytkin tuolla kauppakeskuksissa yli 70v kulkee selvästi ei mitään tekemistä ja terveitä ovat joutas olla vielä töissä!
Kiitos Katri olen Suomen neito !
Kalluppia ko teit vai mistä niin päättelit että ovat vielä työkykyisiä ammatissaan josta aikoinaan jäivät eläkkeelle?
Ikä tuo tullessaan monenlaisia vaivoja, toisilla enemmän ja toisilla vähemmän, toisilla vakavempia ja toisilla lievempiä, mutta joka tapauksessa yhteistä näille kaikille on että vaivat lisääntyvät iän myötä.
Myös työnkuva vaikuttaa, fyysinen raskas työ niin harva 70 vuotias on siihen enää kykenevä, useimmilla fysiikka alkaa pettämään jo 60 vuotiaana vaikka olisit kuinka elänyt terveellisesti, sillä fysiikan lait ja ihmisen biologia vaan on sellainen.
Eläkeiän nosto nostaisi nuorisotyöttömyyttä ja sekä terveydenhoitokustannuksia niin paljon että verotusta jouduttaisiin korottamaan roimasti kasvaneiden sosiaali- ja terveydenhoitokustannusten takia.
Päinvastoin, eläkeikää pitäisi nyt laskea jotta nuoriso ei syrjäytyisi ja nämä tulevaisuuden-toivomme saataisiin töihin!
Mielestäni Kulmuni otti onkeensa vaikkakin vasta rahoista johtuneen äläkän jälkeen. Nyt olisi vähän aikaa hyvä olla asiallisesti, eikä aiheuttaa lisää närää kohkaamalla puolueen puheenjohtajuudesta. Eiköhän näistä rahoista tehdä tutkimus, jossa tämä avustaja oli kovin painostanut tähän suuntaan Kulmunia. Liekö avustajalla jotain kytköksiä tähän yritykseen.
Keskusta on täysin vastuuton puolue, ollut jo pitkään.
Kepu teki poliittisen itsarin tällä ulostulollaan. Tässä vielä kun selviää hinta ja maksajan osat Kiurun sote sekoilusta niin jo silloin yhtenä syynä kansa itsekkin aloittaa vaatimaan vastineita verorahojensa käytölle ja samalla uusia päteviä henkilöitä hoitamaan ja korjaamaan jo nyt tehdyt ,toisaalta aika pitkällekkin viedyt liki peruuttamattomat päätökset. Tuppuraisen lupauksetkin lähteä eu pelastuspakettiin on myös sellainen asian kipukynnys mitä kansa ei tule hyväksymään. Tuulettimet on nyt täysillä ja se viskoo armotta silmille ja sitä ei todellakaan itseään kunniottava maksava kansa enään vastaan ota.Toisaalta voi jo kiittää nykyisiä päättäjiä kun aivan itse itsensä eroittavat viroistaan.