Bella on havainnut rasismia myös eduskunnassa

Anonyymi

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006535945.html

      Suomalaisia yritetään syyllistää mamujen omasta kulttuurista.
      Meköön esittämään asiansa suvakeille, jotka tämänkin mahdollistavat, koska sehän kuuluu mamujen kulttuuriin, jota tavalliset suomalaiset eivät halua suomeen.

      "Suomen ammattioppilaitoksissa ja lukioissa on ainakin 80 ympärileikattua, eli silvottua tyttöä. Ihmisoikeusaktivistin mukaan yhteiskunta on epäonnistunut suojelemaan tyttöjä.
      Somalitaustainen yhteiskunnallinen vaikuttaja ja ihmisoikeusaktivisti Ujuni Ahmed kertoo, että tyttöjä lähetetään erityisesti loma-aikaan ulkomaille silvottavaksi."

      Eihän suomalainen saa puuttua millään tavoin näiden mamujen kulttuuriin, se on heti suvaitsemattomuus ja rasismi.
      Miksi tämä aktivisti ei mene syyttämään niitä, jtoka silpomista harrastavat, vaan tulee syyttelemään suomalaisia, jotka eivät edes silvo naisia.

    • "Jostain syystä meillä on viety lapsia ulkomaille silvottavaksi ja tuotu takaisin ilman, että kukaan sitä huomaa, Ahmed ihmettelee."

      Kenen ja millä perusteella se pitäisi huomata? Huomioidaan nyt, että kaikenlainen etninen profilointi on kielletty. Erityistarkkailuun jokainen perhe, joka matkustaa Suomesta mihin tahansa Afrikkaan? On siinä espoolainen Virtasen perhe ihmeissään, kun poliisi tulee tarkastamaan lasten pissavehkeet ennen ja jälkeen Egyptin matkan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      82
      4627
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3637
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      64
      2070
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1142
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      145
      1072
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      989
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe