Parisuhde?
-flowershower-
Voiko ystävyydestä tulla
36
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ystävyydestä voi ehkä helposti syntyä rakkaussuhde, mutta ei seksisuhdetta kovin helposti, ajattelisin näin.
Terveisin Appelatiivi Linda-Appelsiini.- Anonyymi
Oikea ystävyys muuttuu rakkaudeksi viimeistään ajan kanssa, jos ei jo ensisilmäyksellä.
- Anonyymi
Ystävyydestä voi tulla FWB-suhde.
-goldenshower-- Anonyymi
Totta.
-usbshower-
Voi ja varsin hyvä ja realistinen sellainen voikin syntyä. Minusta se on iso etu, että tuntee ihmisen jonka kanssa jakaa elämäänsä. Toki huono rakkaussuhde voi joskus pilata hyvän ystävyyssuhteenkin. Riippuu tietysti miten järkevästi osataan asiat ajatella ja sopia, ymmärretään syitä ja seurauksia.
Ehkä sekin sitten on ystävyyssuhteen pelastus ( se bad romance), jos kumpikin pystyy myöntämään ettei meistä olekaan parisuhteeseen, mutta voimme yhä jatkaa ystävinä. Vaatii tietynlaista ymmärrystä ja rehellisyyttä.
Mutta nyt päivänjatkoja!- Anonyymi
Kiitoksia sinulle Heppamattilan tyylilyyli!
Anonyymi kirjoitti:
Kiitoksia sinulle Heppamattilan tyylilyyli!
Tyylilyyli? Tykkäät parran mallista? 😊
- Anonyymi
Jan1 kirjoitti:
Tyylilyyli? Tykkäät parran mallista? 😊
Ei naisella ole partaa.
Anonyymi kirjoitti:
Ei naisella ole partaa.
Äläs nyt ammu heti alas. Tuohan on vaan malliksi, miltä mahdollisesti näytän sitten kun mulla ehkä on se parta. Naama muuttuu parran verran ainakin. ;)
Onhan siinä tietysti riski, että se ei noin nätisti kasva kauttaaltaan tai sitten tulee helvetilinen pöheikkö. :D
Ilmeisesti menen miehestä ilman partaakin, pärstäni osuudelta. :DJan1 kirjoitti:
Äläs nyt ammu heti alas. Tuohan on vaan malliksi, miltä mahdollisesti näytän sitten kun mulla ehkä on se parta. Naama muuttuu parran verran ainakin. ;)
Onhan siinä tietysti riski, että se ei noin nätisti kasva kauttaaltaan tai sitten tulee helvetilinen pöheikkö. :D
Ilmeisesti menen miehestä ilman partaakin, pärstäni osuudelta. :DSiedätyshoitoa kuvan kurkkijoille. Totutelkaa näkymään. ;P
- Anonyymi
ei voi tulla
- Anonyymi
niin sen näkee heti onko nainen seksikäs vai ei ja jos nainen on seksikäs ja mukava kiltti ja kiva niin haluaa suhteen
Tottakai voi.
Yleensä ystävyys on yhteisen sävel.- Anonyymi
kyllä voi jos molemmat on samalla "taajuudella."
yleensä näin ei ole. ei voi, friendzonelta ei ole paluuta.
- Anonyymi
Omakohtaisia kokemuksia?
- Anonyymi
timitys kirjoitti:
eiköhän jokaisella miehellä ole
Ei ole. Älä yleistä.
- Anonyymi
Kuten valtakunta kirjoitti, niin että voi olla ystäviä ja kavereita ilman mitään sellaista seksuaalista vetovoimaa välttämättäkään, esim. kuten minä pidän vain toisista ihmisistä, kuten valtakunnasta ja hänen miehestään, ystävä-mielessä tavallaan.
Jos jotkut jutut täsmäävät, niin silloin syntyy hyviäkin ystävyyksiä.
Miten selittäisi, niin en tunne valtakuntaa sen paremmin, vain pelkästään palstakirjoittelun perusteella.Olipa kiva kirjoitus
Olen tehnyt mielenkartan kun itsekin harjoittelen noita alakoulun kirjoja.
https://aijaa.com/AP94eY
😋valtakunta kirjoitti:
Olipa kiva kirjoitus
Olen tehnyt mielenkartan kun itsekin harjoittelen noita alakoulun kirjoja.
https://aijaa.com/AP94eY
😋Siis miellenkartan.
Ei ole kokemusta..
Mutta luulisi että sitä kipinää olisi jo ystävyyden aikana, eli silloin ei kyseessä olisi ollut pelkkä ystävyys.- Anonyymi
Miten pokasit ukkosi?
Anonyymi kirjoitti:
Miten pokasit ukkosi?
Frouva pisti lasiin tyrmäystippoja, ja tässä ollaan. Johan mä kerroin..
Oliks muuta?Mulla on sen verran kokemusta, että se kipinä voi syttyä vasta vuosien päästäkin. Mitä ei joskus ennen ollut. Tähtien asento muuttuu. :)
Ihan kuten rakkaussuhteessakin se kipinä voi sammua ja suhde muuttua ystävyydeksi.Jan1 kirjoitti:
Mulla on sen verran kokemusta, että se kipinä voi syttyä vasta vuosien päästäkin. Mitä ei joskus ennen ollut. Tähtien asento muuttuu. :)
Ihan kuten rakkaussuhteessakin se kipinä voi sammua ja suhde muuttua ystävyydeksi.Toki tuttavapiirissä on ollut sellaisiakin tapauksia, että molemmat ovat olleet varattuja tahollaan ja ystäviä. Kun sitten ovat syystä tai toisesta eronneet puolisoistaan, ovatkin löytäneet ystävinä yhteisen sävelen ja ystävyys on syventynyt rakkaudeksi.
Eikä edes niin, että ystävyys olisi ollut tekosyy sitä päivää varten, kun erotaan. Kuten sekin voi joskus olla mahdollista, joskin ehkä jopa lohdullistakin jossain määrin. :)- Anonyymi
Wwuwuw kirjoitti:
Frouva pisti lasiin tyrmäystippoja, ja tässä ollaan. Johan mä kerroin..
Oliks muuta?Munkin tuoppiin laitettiin tyrmäystippoja kerran. Siitä seurasi vaan äkkilähtö kun ehdin tajuta sen.
- Anonyymi
Joku kaunis kukka oli mökillä, joku lilja, näytti kauniille ja herkulliselle, maistuisikohan hyvälle jos söisikin tuon kukan?
Niin lilja-kukat ovat kai lähes kaikki epäterveellisiä syödä, kuin liian kauniisti pukeutuneet naiset, niitäkään ei aina kannata maistaa. Tai pistää. - Anonyymi
Ei kehity mitään, pari vuotta olen yhden naisen kanssa nähdessämme muutaman sanan vaihtaneet, lähinnä päivän sää.
Ei siitä ole mitään kehittynyt, että näin.
t. Ätmi- Anonyymi
No ei kai mitään kehitykään seuraavaan sataan vuoteen jos et älyä tehdä peliliikettä asioiden edistämiseksi.
- Anonyymi
En ihan ystävyydeksi luonnehtisi tuollaista suhdetta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei kai mitään kehitykään seuraavaan sataan vuoteen jos et älyä tehdä peliliikettä asioiden edistämiseksi.
Ymmärräthän, ettei ätmin älykkyys riitä suurempaan, tuokin on ätmille vaativa liike...
t. Ätmi
- Anonyymi
Ei voi ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1064572Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293393No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452380- 391418
- 361343
- 381196
- 141102
- 1591026
- 27978
- 6944