Oletko joutunut vedätyksen kohteeksi?

12

1686

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eilen kävin Suomi24 - treffeillä. Menin miehen ehdotuksen mukaisen kaupan pihaan, jossa hän tuli jo vastaan ja alkoi heti törkeästi arvostella vanhaa autoani ja kehua itseään ja omaa uutta autoaan. Jäi heti huono mieli. Sitten piti mennä lenkille mutta en lähtenyt. Selkäni oli sen verran kipeä ja minua pelotti lähteä metsään hänen kanssaan kävelemään. Varoituskellot soivat päässäni ja sanoin ääneen että käännytään takaisin. Hän sanoi Jaa ei susta taida olla lenkkeilijäksi. Istuin läheiselle leikkipuiston penkille ja sanoin että ei tällä kertaa. Lapsiperhe oli lähellä ja toi minulle turvaa. Tiesin että saisin apua jos jotain pahaa tapahtuu.
      Hän hymähteli ja puhui jotain. Aina kun sanoin ahaa, juu tai jotain muuta, hän pilkallisesti matki sen ääneen. Tunsin itseni huonoksi hänen seurassaan. Kertoi itsestään mutta ei halunnut kuunnella minua. Aina kun sanoin jotain,hän alkoi tekemään pilkkaa minusta ja puhumastani asiasta. Pidin huolen, etten puhu kuin smalltalkia. Taisi haluta nähdä mut vaan sen vuoksi että sai jollain lailla loukata tai saada itselleen hyvänolon tunteen siitä, että saa loukata inhottavalla käytöksellään jotakuta herkkää naista. Lopulta sanoin hänen inhottavien puheidensa väliin että taidan mennä autolle.
      Näistä treffeistä jäi hyvin inhottava mieli.

      • Maailmahan on täynnään psyykeltään vääntyneitä ihmisiä. Olen iloinen puolestasi, että ymmärsit olla menemättä hänen kanssaan metsään. Vaara oli todellinen. Hyvää kesää!🌹


      • Anonyymi
        kynä.M kirjoitti:

        Maailmahan on täynnään psyykeltään vääntyneitä ihmisiä. Olen iloinen puolestasi, että ymmärsit olla menemättä hänen kanssaan metsään. Vaara oli todellinen. Hyvää kesää!🌹

        Kiitos. Samoin sinullekin☺


    • Anonyymi

      Naiset luottaa komeaan mieheen aina ja siten ne rikokset tapahtuu, raiskaukset ja muut hyväksi käytöt. Naisten mielestä komea mies on aina luotettava ja siksi lähtevät treffeillekkin aina.

      • Anonyymi

        Se on kyllä k&k-mies jolla kilahtaa useammin. Antisosiaaliset ja yksinäiset miehet juuri raiskailevat ja käyvät naisten päälle kun päässä kilahtaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on kyllä k&k-mies jolla kilahtaa useammin. Antisosiaaliset ja yksinäiset miehet juuri raiskailevat ja käyvät naisten päälle kun päässä kilahtaa.

        Nimenomaan. Rumat ja puutteessa olevat miehet ovat vaarallisia.


    • En tiedä mitä tarkoitetaan sillä että joku joutuu huijatuksi. Jos on niin tyhmä että uskoo kaikki. niin kärsiköön nahoissaan. Kaikenlaisia onnen onkijoita on liikkeellä
      se pitäisi tajuta ja seuloa jyvät akanoista. Tyhmyydestä sakotetaan.

    • Anonyymi

      Joo, mun on vaikea ymmärtää näitä esittäjiä, mikä on heidän motiivi. Miksi tulla keskustelupalstalle vedättää? Mä ite juttelin tyypin kanssa jonka kanssa tappaminen ei onnistunut mitä älyttömimmistä syistä. Mutta hauskaa meillä oli keskustellessa. Mutta siihen se sit jäi, koska jutella olis saanut maailman tappiin, mutta näkemään hän ei pystynyt.

      • Anonyymi

        * tapaaminen ei onnistunut.


    • Anonyymi

      Minulla ei tällaista sattunut, mutta nykyisellä miehelläni kyllä. Hänen tapaamansa Suomi 24 palstan nainen tuttu vei 15000e rahaa kaikenlaisilla väärillä anomuksilla. Milloin mikin tarve oli rahaan. Rakkaudesta ei ollut puhettakaan , mutta mies luotti kun oli niin hyvän näköinen mimmi, pitää antaa rahaa että pysyy maisemissa. Auervaara Kirsti oli tää. Rikosilmoitusta suunnitellaan nyt, kun minä olen vaimona hänelle.
      Onko muilla ollut tällaisia rahan pyytäjiä?

      • Anonyymi

        Rikosilmoitusta vaan tekemään!


    • Anonyymi

      Huijareita netissä aina löytyy, valistusta tehty netin alusta asti.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3829
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2964
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1865
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1598
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1079
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      741
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe