Mieheni osaa....

Anonyymi

Rakastaa. Hän rakastaa käyttää henkistä ja fyysistä väkivaltaa. Hän rakastaa mitätöidä. Hän rakastaa alistaa. Hän rakastaa jättää kaiken ulkopuolelle. Tämä rakkaus kestää, koska hän tarvitsee roskakorin ollakseen hyvä muille. Hymyilyttää.

4

120

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja sinä rakastat olla päähän potkittava.
      Sinä rakastat ottaa vastaan lokaa.
      Sinä saat sairasta henkistä tyydytystä kun saat olla likakaivo ja ilmainen patja.

      Mutta ethän sinä valita, joten kaikki on hyvin. Vakka on taas huolellisesti ja harkiten valinnut kantensa!

    • Anonyymi

      ??? Et kai sentään aio pitkään kestää miestäsi?

      • Anonyymi

        Kerrohan missä kohtaa AP totesi tarkoittavansa miestänsä. Kokemuksesta tiedän, että tuohon kylmyyteen kykenee myös nainenkin. Erikoisinta meidän tilanteessa on, että seikat joista minua syytetään ja haukutaan on appiukkoni tekosia, ei minun. Näin saan maksaa vanhempien tekemät vääryydet ja niiden lunnaat. Oikeuden mukaistako? Ei toki, mutta minkäs teet...?


    • Anonyymi

      Sinusta on hauskaa olla roskakori, tai kynnysmatto jota hän polkee?
      Paljon avioliitoissa siedetään mutta jossakin se raja aina kulkee. Vuosien myötä se roskakasa vain suurenee ja kun olet sitä täynnä haluat kaataa kaiken hänen itsensä niskaan. Kaadatko vai hukutko sen roskakasan alle?
      Siihen on vain yksi hoitava toimenpide ja se on muutos roskien heittelijässä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      235
      5266
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      75
      3423
    3. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      98
      3123
    4. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      41
      3032
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      62
      2895
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2715
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2411
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      103
      2267
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      158
      1714
    10. Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä

      Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn
      Haapavesi
      9
      1370
    Aihe