Onks mitään sutinaa naisten/miesten kanssa?
Minkälainen juhannuksesi on?
24
180
Vastaukset
- Anonyymi
Ihanasta kesästä nautin ihan kotona. Ei ole ainakaan vielä sutinaa.
- timitys
olutta vähän jos ottaisi
- Anonyymi
Huomasitsä Timmitys, että listasin sut palstan komeimmaksi mieheksi?
- timitys
Anonyymi kirjoitti:
Huomasitsä Timmitys, että listasin sut palstan komeimmaksi mieheksi?
en. eipä täällä kyllä muut omilla kuvillaan olekkaan joten....
- Anonyymi
on on on, sellaista sutinaa et kukaan ei pihtaa
- Thymallus
Oli ja meni jo.
Hyvin perinteinen. Savun, makkaran ja saunavihdan tuoksua.
Myös luontoa ja naiskauneutta. Ei kyllä mitään sutinaa. Ne sutinat on jo sutistu. Sutinaa..🤔
Sutaisin tuommosen kylmäkalle-tuulettimen...
https://aijaa.com/kWCMc2
Pelittää..☝️- Thymallus
Toimiiko muka?
Jos virittäis, niin laittaisin kyllä kylmäkalleja vähän enemmän ja jonkin vanhan kylmälaukun tai vaikka pahvilaatikon sisään. Siihen sitten toiseen sivuun reikä rupelille ja toiseen ulostuloilmaa varten. Thymallus kirjoitti:
Toimiiko muka?
Jos virittäis, niin laittaisin kyllä kylmäkalleja vähän enemmän ja jonkin vanhan kylmälaukun tai vaikka pahvilaatikon sisään. Siihen sitten toiseen sivuun reikä rupelille ja toiseen ulostuloilmaa varten.Yllättävän hyvin. Aika usein oon nähnyt ohjeita, joissa kehotetaan laittamaan kulhoon jääpaloja ja kulho sitten tuulettimen alapuolelle, niin aattelin nyt kokeilla näin..
Ja kun nuo " kallet" on noin, niin niillä voi vähän kohdentaakin..
Juu, toimis varmaan..Yks iso kylmälaukku löytyis, mutta se on käytössä.- Thymallus
Wwuwuw kirjoitti:
Yllättävän hyvin. Aika usein oon nähnyt ohjeita, joissa kehotetaan laittamaan kulhoon jääpaloja ja kulho sitten tuulettimen alapuolelle, niin aattelin nyt kokeilla näin..
Ja kun nuo " kallet" on noin, niin niillä voi vähän kohdentaakin..
Juu, toimis varmaan..Yks iso kylmälaukku löytyis, mutta se on käytössä.Huomasin että olit fiksusti asettanut kallet ilmanohjuriksi.
Jos niitä olis enemmän, niin tekis niistä joko pidemmän tunnelin tai sitten leveämmän siivekkeen. Toki pakkasesta pitäis löytyä vielä vaihtokallet.
Näillä helteillä ei meikäläinen vielä tuskaile. Aikaa sopivasti tarkenemaan. Thymallus kirjoitti:
Huomasin että olit fiksusti asettanut kallet ilmanohjuriksi.
Jos niitä olis enemmän, niin tekis niistä joko pidemmän tunnelin tai sitten leveämmän siivekkeen. Toki pakkasesta pitäis löytyä vielä vaihtokallet.
Näillä helteillä ei meikäläinen vielä tuskaile. Aikaa sopivasti tarkenemaan.Pakkasessa on vielä kaksi kallea..
Yleensä vasta elokuussa tulee hikihelteet. Nyt vielä ihan mukava..- Thymallus
Wwuwuw kirjoitti:
Pakkasessa on vielä kaksi kallea..
Yleensä vasta elokuussa tulee hikihelteet. Nyt vielä ihan mukava..Se se on kato, kun on tämä etelämaalainen ruumiinrakenne ja muutenkin kylmähermoinen kaveri, niin ei pienestä hiostu.
Thymallus kirjoitti:
Toimiiko muka?
Jos virittäis, niin laittaisin kyllä kylmäkalleja vähän enemmän ja jonkin vanhan kylmälaukun tai vaikka pahvilaatikon sisään. Siihen sitten toiseen sivuun reikä rupelille ja toiseen ulostuloilmaa varten.Kyllä tuon mukaan jotenkin toimii:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000001208960.html
Ehkä märkä pyyhe olisi vielä parempi.
Mutta jos ei halua pelleillä hommaa ilmastointilaitteen, niitä liikkuu käytettynäkin joe ei uutta raski.
- Anonyymi
Muija makaa alasti nurmikolla. Itse terassilla siemailen bissee joten ei tässä kummempia.
- Anonyymi
Onkse sammunu? Missä ne muut naiset on?
- Anonyymi
Ihan normaali juhannus kuin muinakin vuosina. Ei pahemmin kiinnosta juosta naisten perässä, sillä niiden perässähän saisi juosta koko ajan. En koe mitään tarvtta, kun nyt ylipäätänsä katsoo, miten pinnallista touhu on nykyisin mennyt. Helpommalla pääsee....
Voi viettää ihan rauhallisen koti-juhannuksen ilman mitään stressaamista siitä, mitä pitäisi kulloinkin olla tekemässä.... aikataulun voi toteuttaa aivan vapaasti tai ylipäätänsä olla ja nauttia kesästä tekemättä yhtään mitään. - Anonyymi
Ei ole sutinaa. Nuorena saattoi olla mutta ei pelkästään omasta iästä johtunut vaan myös ajan hengestä. Nykyään ei vaan sutina ole suosiossa. Nykyään ollaan poteroissamme ja sieltä heitellään joitain virtuaalisia kranaatteja vihollisen puolelle, eli some-päivityksiä tai Tinder-viestejä.
- TheBeast
Kylmä
- Anonyymi
Nykyään naisia ei kiinnosta miesten kanssa seurustelu. Siihen on tultu että nainen haluaa olla yksin eikä tarvii miestä. Kriteerit on vaan mahdottoman isot naisilla että vain 10 % miehistä kelpaisi.
- Veneenkokka_mies
Eipä ollut mitään sutinaa muuten kuin virvelinvavan ja jigien kanssa. Lopputulemana yksi alamitta taimen ja säynävä.
- Anonyymi
No ei mitään sutinaa missään, tai ehkä jotain jos mielikuvitusta hieman venyttää.
Ei kuitenkaan mitään taianomaista juhannussin yötä. Lasketaanko haliminen ja silittely? Ei se nyt ihan mahdotonta sutinaa ole, mutta sylittelyä ☺️ Varpaat oli saman järven pinnan alla 😄 ja ehkä yhteinen itikka.
- Veneenkokka_mies
Yhteinen itikka tarkoittaa romatiikkaa huipussaan.
- Anonyymi
Olin yksin kotona.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6658071Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672330Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332270- 1471843
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi281364Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511248Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1141234Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.65901Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65861Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7794