Tai ei niinkään romanssi, vaan ihastuminen. Oon siis vuosi sitten jo vaihtanu työpaikkaa, mutta käyn välillä heittämässä muutaman vuoron. Ihan vain siinä toivossa, että näkisin hänet. Vaikka ei edes puhuta toisillemme mitään. Katseet vaan kohtaa tosi usein.
Tää mies on jo useamman vuoden pyöriny mun unissa. Mie en kestä tätä enää. Tää kaikki on niin väärin. Olisinpa tavannut sut aiemmin.
Oli pakko avautua jonnekkin näistä tunteista, koska ääneen niitä ei voi puhua.
Lappi, ex-työpaikkaromanssi
Anonyymi
0
102
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2522308- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä481367Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41846
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25776Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647