mitä teet iltapalaksesi

eli mitä vastakkainen sukupuoli saisi nyt iltapalaksi jos olisi luonasi juuri nyt
1585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Mitä tahansa haluat niin teen sinulle iltapalaa!!!

Äänestä

Pita-leivän väliin grillattua kanaa, tomaattia, pannulla paistetut valkosipuliherkkusienet, salaatin kippuralehti, ja on tuossa kurkkumajoneesipurkki...

Ite tein ja tuli ihan oikeasti hyvää. Provencen mausteyrtti, suola ja mustapippuri.

Äänestä

Appelsiinituoremehua ja karjalanpiirakkaa

Äänestä

No varmaan sitten pari siivua taikakauraa paahtimesta, päälle juustoa, kinkkua ja kurkkua, jälkiruuaksi pallomelonisiivuja. itse tässä pallomelonia vetelen.

Äänestä

Söin ekaks jäätölöö ja sit söin pussin enkkulakuja.

Äänestä

Ei mitään vittu, ei ole ansainnut iltapalaa

Äänestä

En mitään

Äänestä

itse sain älun väläyksen ja ostin koskenkorvaa ja juuri valmistui pyttiåannua niin nyt pakko oyttaa lun viikonlpppuna menen ehköä vanhempieni mökille ja silloin ollllaan selvänä eli sain älyn väläuksen että otan nut mutta noysi päähäm jon tyhjä vatsa ja tein pyttto pannua mutta täotyy möntää että olen juovuksissa

Äänestä
  • ei mahtinyt kahteen lautaseen oatin kertakäyttöö astian ja kaksi lautasra että mahtui

    Äänestä

  • 😂😂😂

    Äänestä

Ei mitään..
Kun itse juon kupin kahvia (olen kahvin suurkuluttaja) ,syön omenan ja juon vissyä

Ei mene paljon alas

Turhaa yrittee esittee että paljon söisin

Äänestä

Olisi saanut kirsikoita, mansikoita, nektariinia, persikoita ja omenia.

Äänestä

Mansikoita, viinirypäleitä, savukalaleipää ja teetä.

Äänestä

Jääkaappini näyttää aikast tyhjälle, vesimelonin puolikas, kirskkatomaatteja, ½litraa kotimaisia mansikoita jäljellä, mustaleima emmedalia palanen, Valion appelsiinimehua 1 litra avaamaton purkki, Mestari Palvin könttä kinkkua 100-150g
2x 2dl kuohukermaa ja piimä/ohra-rieskoja 3kpl pakasteessa, ja 3 luomumunaa kaapissa. Jauhoja ja hiutaleita, joka lähtöön, riisiryynejä, pasta aineksia.
Kai noista jotain saisi aikaseks.
Vaikka kinkkumunakkaan ja mansikat kermavaahdolla jälkkäriksi.

Jäde on tänään tullut syödyksi jo loppuun, valitan ahneuttani.
Söin päivällä lounaan, ilta on mennyt jätskillä ja sitruunavedellä...kärsin kuumuudesta, eikä ruoka yksinkertaisesti nyt maistu!
Onnille on kisanruoka purkki, josta söi jo puolet, aamulla saa sen loppun ja kuppiin laitan muutaman raksun sille hätävaraksi, jos nälkä yllättää ennen puoltapäivää..

Hyvää yötä, kaikille tasapuoliseti! Nukku-Matti kutsuu...

Äänestä

Eiköhän nyt ala olla jo aamupalan aika. Olis tossa pari nahistunutta porkkanaa pussissa pöydällä ja tuorekurkun pätkä. Kahviakin on mutta vähän jo kylmää. Niistä voi alottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

eli mitä vastakkainen sukupuoli saisi nyt iltapalaksi jos olisi luonasi juuri nyt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu