Halvin ilmastointihuolto?

Anonyymi

Missä Torniossa olisi halvin ilmastointihuolto? Korjaamoiden nettisivuilla on heikosti hintoja. Vain Tornion Akuilta löytyy hinta 89€. Naapurista Kemistä löytyy Kemin akku ja rengas 49€ sis. 100g täyteainetta. Itse ajattelen niin, että jos hinnat eivät ole esillä, niin ne ovat tosi kalliit. Niinpä onko Tornion akun 89€ myös halvinkin Torniossa?

Motonetin korjaamo ei ole kuin Motonet kauppa. Motonetin varaosat ovat hintoineen netissä, mutta sen korjaamolta ei löydy mitään hintatietoa mistään asiasta ja nettisivut tosi kehnot. Ihan kuin em. korjaamo ei edes etsisi asiakkaita.

12

2982

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tornion akuilla ainakin paikkakunnan kallein ilmastointihuolto. Myös huomattavasti kalliimmat akut kuin muilla, sen takiahan heille tuli Kemistäkin lähdöt, kun yrittivät myydä tuplahinnalla.

    • Anonyymi

      Nyt on Tornion Akuilla ilmastointihuoltohinta 89€ kyltillä esillä tienvarressa. Lienee ainoa, joka kertoo reilusti hinnan ilman, että pitää mennä tiskille saakka kysymään.

    • Anonyymi

      Miksi huoltaa jos toimii ???

    • Anonyymi

      Älkää ihmeessä menkö vaihdatuttamaan niitä vanhoja kunnon toimivia kylmäaineita näihin nykyajan "ekolookisiin" litkuihin.
      Näillä eko-kylmäaineilla ei tee mitään, mutta hintaa sitten onkin heti rutkasti enemmän.
      Ilmastointia täytyy käyttää säännöllisesti päällä talvellakin, muuten tiivisteet pääsee kovettumaan ja kylmäaineet karkaa.

      • Anonyymi

        Kylmäaineet karkaa letkujen kautta


    • Anonyymi

      Olen ajanut kahdella saksalaisella ilmastoiduilla autoilla yht. 15 vuotta.
      Minkäänlaista ilmastointihuoltoa eikä -remonttia ei ko. aikana ole autoihin tehty.
      Ilmastointi toimii molemmissa edelleen erinomaisesti.
      Käytän joskus talvellakin päällä ilmastointia ja kesällä vain kun on "pakko"

      • Anonyymi

        Valehtelet


      • Anonyymi

        Samaa mieltä.
        Jotain on rikki jos niitä kylmälitkuja pittää sinne lisäillä.


      • Anonyymi

        Ihmettelin aikoinani, kun vein 8v vanhan Skodan ilm.huoltoon. Uutta ainetta meni vain minimaalisen vähän lisää. En olis vienyt huoltoon, mutta sanottiin, että ilmastointia ruukataan huoltaa. En muista mitkä aineet tuolloin pantiin sisään, kun en ole enää vienyt toimivaa ilmastointia huoltoon autolehtien "tuoretta voitelua" tarvitsevasta kompressoripelotteluista huolimatta.


    • Anonyymi

      Kuhan ei vie peräpohjolan nysvääjille hajottava vielä senki

    • Anonyymi

      Kyllä minä niin mieleni pahoitan kun ruokakaupatkaan ei banaanin hintaa ilmoita selkeästi tien varrella, taitavat olla todella kalliita

    • Anonyymi

      Arvon hohonauksella alkaa ilima kulukeen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      101
      6299
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      81
      4859
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      101
      3122
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      30
      2952
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2175
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1566
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      337
      1131
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      92
      1130
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1046
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      824
    Aihe