Kenen palstalaisen

Jylly Jortikan haluaisit pölliä?

-flowersreally-
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Trollikan <3<3<3<3<3

Äänestä

Kurpat kuten pönttis, elisakettu ja wuppis tarvivat ärrimurri-fiiliksensä perusteella pikemminkin uuden jortikan.

Äänestä

Onko se Jolly Jumperin sukua?

Äänestä
  • Joo, Jumperin Eilan ja Einon vanahin poika, Jollyn veljmies! 😀

    Äänestä

  • Disse kirjoitti:

    Joo, Jumperin Eilan ja Einon vanahin poika, Jollyn veljmies! 😀

    Onko Hannu Jortikka tälle Einolle jotain sukua jostain kautta? Seisoneet samassa sateessa tai jotain? 😉

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onko Hannu Jortikka tälle Einolle jotain sukua jostain kautta? Seisoneet samassa sateessa tai jotain? 😉

    Niitten mummojen kepit oli kirkossa samassa nurkkauksessa...👌

    Äänestä

Niitä saa nettikaupoista.
Kenenkään käytettyä on ole tarvitsemassa.

Äänestä

Valtakunnan jelly jortikka on ollut turhan kovassa käytössä, ei sitä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jylly Jortikan haluaisit pölliä?

-flowersreally-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu