SIMERokin estäminen..

Olen alkanut tehdä nyt kaikkeni, estääkseni Simerokin tapahtuma Rovaniemellä. Olen ollut jo AVI:in ja Rovaniemen Polisiin yhteydessä. Lisäksi nyt pitää yhteyttä ottaa Sosiaali ja terveysministeriöön sekä Rovaniemn AVI:in.

Tapahtuma ei tule saamaan lupaa. Olen jättänyt tästä useita valituksia, joiden käsittely kestää yli tapahtuman. En salli tapahtuman tulevan. Se ei ole ollenkaan mahdollista nyky rajoituksien suhteen!!
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Heitä hourimasta! lyö foliohattu päähän ja istu pirtissä.

Äänestä

tappio on aina - merkkinen tulos esim tulot 10 menot 20 tulos -10.

Äänestä

Hyvä, estä sitten sen simen pääsy mooniin, hitto on nolo näky 40v ukko teinibaarissa

Äänestä

Tässä julkista tietoa historiasta joten jaetaan tänne jos joku sattunut unohtamaan. Jokainen voi äänestää jaloillaan:
https://yle.fi/uutiset/3-7504622

Äänestä

MINÄ ONNISTUIN! MINÄ ONNISTUIN! Simerock on estetty tältä vuodelta! Jihuu!!!
Olinkin yhteydessä paikalliseen Avi:n sekä poliisin viranomaiseen. Lisäksi tein kantelun sosiaali- ja terveysministeriöön. Näyttää siltä, kun nyt tapahtumaa ei tule, olen onnistunut tehtävässäni!!!!! Paljon työtä se teettikin.. Nyt tuli iso kiitos!

Äänestä
  • Kateus!!!! Kateus !

    Äänestä

Hieno homma. Onnittelut kaikille jotka olitte mukana estämässä tuota ja ensi vuonna sama homma uudestaan! Onneksi löytyy paljon matskua sukan varresta joka paljastetaan sitten kun aika on kypsä niin saadaan ensi vuonnakin tapahtuma estettyä :)

Äänestä
  • vielä lisäyksenä tähän että löytyy mm. video joka ladataan sitten nettiin kunhan ensi vuoden tapahtuma valmistelut ovat lähteneet kivasti käyntiin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olen alkanut tehdä nyt kaikkeni, estääkseni Simerokin tapahtuma Rovaniemellä. Olen ollut jo AVI:in ja Rovaniemen Polisiin yhteydessä. Lisäksi nyt pitää yhteyttä ottaa Sosiaali ja terveysministeriöön sekä Rovaniemn AVI:in.

Tapahtuma ei tule saamaan lupaa. Olen jättänyt tästä useita valituksia, joiden käsittely kestää yli tapahtuman. En salli tapahtuman tulevan. Se ei ole ollenkaan mahdollista nyky rajoituksien suhteen!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu