Alkoholi ja yksinäisyys

saavat asioita vain tapahtumaan.
1561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Mitä asioita saa tapahtumaan?
Itse en ole koskenut alkoholia jo 4 vuotta

Äänestä
  • 12 vuotta mennyt kuivilla

    Äänestä

Ei valtio toimita sinulle naista siltikään, eikä muuten edes euroopan yhteisö

Äänestä

Naiset on myös yksinäisiä. Kun pyytää naisia treffeille niin yleensä ne lähtee. Etkö siis uskalla pyytää naisia kahville vai mistä kiikastaa.

Äänestä

Kannattaa pyytää treffeille johonkin hyvään ravintolaan ja sen jälkeen elokuviin.

Sitten ravintolassa ruokaa odotellessa, nälkäisenä alat sanomaan asioita kuten: Aika herkullisen näköinen tuo sinun kenkäsi, oikein suupieliä lipoen sanot.

Jatkat että: oikeastaan tuo sinun sormesikin näyttäisi aika syötävälle, maiskutus jo alkaa ja kielen lipominen intensifoituu.

Kohta jo mahakin reagoi tekemällä suuren murinan ja nälkä sen kuin yltyy, treffikumppanin korva ja varvaskin alkavat näyttää entistä herkullisemmilta...

Äänestä
  • Olen perheellinen mies

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olen perheellinen mies

    Naimisissa vaimo talo auto kissa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Naimisissa vaimo talo auto kissa

    Varakas mies

    Äänestä

  • Eikö se pitäs lihottaa ensin?

    Äänestä

Alkoholi tappaa sinut sisältä ja ulkoa, vaimensin oma yksinäisyyden alkoholiin ja se oli siinä ja siinä ettei tule itsemurha

1Äänestä

Liika on liikaa kaikessa , alkoholi , yksinäisyys yms. kaikkee kun kokeilee tasapuolisesti niin ei isompia ongelmia.

Äänestä
  • Kokeilee heh heh

    Äänestä

Harmi etteivät naiset juuri juopottele yksinään. Se voisi tuoda heistä ihan uusia puolia esille. Jotain haaveellisuutta, melankolisuutta ja syvällisyyttäkin...juuri niitä piirteitä joita naisilta nykyään puuttuu. Onnellisuutta ja reippautta kyllä löytyy liiankin kanssa.

Äänestä

Alkoholi on amorin nuoli. Kun juo alkoholia naiset haluaa sinuun tutustua. Raitis mies ei naisia kiinnosta.

Äänestä
  • Kalaa pitää saada että pääsee kalaporukoihin ja naiset näkevät, että mies osaa kalastaa kalaporukoissa. Kalamies saa naisia.

    Kalaa saamaton mies ei kalaporukoihin pääse eikä saa naista ja perhettä.

    T. kalamies

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

saavat asioita vain tapahtumaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu