Olen ihastunut erääseen mieheen. Hän on minua vuoden nuorempi, olen 38v. Hän on sanonut minulle humalassa että tykkää minusta, ollaan nähty 3kertaa ja hän on ollut minun luona yötä.. nyt on mennyt kohta viikko ja häneltä ei ole tullut viestiä... itse en haluais tyrkyttää itseä niinpä odotanko turhaan hänen yhteydenottoa? Huomasin hänen käytöksessä että hän muistaa kaiken mitä olen hänelle puhunut... mutta ennen me viestiteltiin melkein päivittäin.. osaako kukaan neuvoa mitä teen?
Kuinka saan miehen kiinnostumaan
7
206
Vastaukset
- Anonyymi
Oon aika huono näissä pelikuvioissa, mutta mä yrittäisin odottaa ja antaa miehen tulla luo. Ne niin nopeaan alkavat ottaa naisen itsestäänselvyytenä ja helppona, jos nainen on aina se joka ottaa yhteyttä tai aina sopii näkeminen, kun mies ehdottaa. Kai ne haluaa tavoitella..Mutta joo, mun neuvo on että pidä pää kylmänä- vaikka vaikeeta onkin- tee jotain oikeesti hauskaa, yritä pitää fokus siinä mitä sä haluat, älä liikaa pohdi mitä mies haluaa.
- Anonyymi
Kiitos. Näin yritän toimia. Humalassahan voi sanoa mitä vain mutta kyllä mä uskon että jotain tunteita on minua kohtaan..
- Anonyymi
Joo, ihan varmasti onkin. Mulla on helmasyntinä ihastua täysillä enkä tajua niitä merkkejä, kun mies kyllä tykkää ja viihtyy, muttei kuitenkaan ole yhtä ihastunut kuin minä. Niin sitten aina jään näppejäni nuolemaan. Jostain luin, ettei pitäisi antaa itsestään yhtään enempää kuin se toinenkaan, suojella itseään. Argh, nää alkuvaiheet suhteessa/ tapailussa on niin rasittavia! Tsemppiä teille!
- Anonyymi
Ei herranjumala ei. Eieiei. Odottamalla vaikuttaa vain siltä, ettei ole kiinnostunut. Älkää ikinä, toistan ikinä, kuvitelko että kannattaa odottaa ja odotuttaa, harrastaa mykkäkoulua ja leikkiä vaikeasti tavoitettavaa. Ei se niin toimi.
- Anonyymi
Olette jo aika vanha.. Ette kai luule että kukaan mies nelikymppisella akalla jotain tekee?
- Anonyymi
Tee treffit. Vaikka kahville ulos tai kotiin. Mies tykkää varmasti.
- Anonyymi
Ensinnäkin, mies tykkää siitä, että nainen laittaa itsensä naiselliseksi ja seksikkääksi ja on muutenkin positiivinen. Ei pidä painaa päälle, vaan olla hiukan naisellisen passiivinen, eli vedät puoleesi, etkä paina päälle. Anna miehen olla aktiivinen, ole vähän avuton, pyydä apua, anna miehen tuntea olevansa osaava ja miehekäs. Kehu miestä. Anna miehen olla pomo, johtaja, älä määräile miestä. Älä koskaan arvostele miestä negatiivisesti, silloin menetät pelin. Jos haluat saada miehen ja pitää miehen, arvosta häntä, kunnioita häntä ja kehitä itseäsi naisellisessa viehättävyydessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 20914410
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m172148Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?381783Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes941176- 1171133
- 221080
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30862Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80688Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex80683- 64663