Ruma laatikko

Anonyymi

Viekää pois tuo tarpeeton ruma laatikko ns. kävelykadulta. Kävelykadun miljöön suunnitellut ei takuulla olisi hyväksynyt tuollaista. Näyttää jotain-ei-kenellekään, auringon paisteessa ei saa selvää ja sateella ei siinä rupea viivyttelemään.

13

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se voi olla kallis laatikko, ja sitä ei saa tuhota, eikä viedä pois.
      En tosin ymmärrä niitä uimahallin/kaupungin rannassa olevia punaisia metallihäkkyröitäkään! Mitä varten ne on siellä? Onko ollu tarkoitus tehdä seinät ja katto niihin, vai mikä niiden tarkoitus on?

      • Anonyymi

        Tiedätkö jutun "miten sijoitat 30 000 vai oliko se 50 000 €, jka on ollut monena vuotena. Yhtenä vuonna joku halusi sillä rahalla torikojuja sisäsatamaan, hänen mielestään syntyisi valtava myyjien ja ostajien tungos niistä. Vastustin monen muun kanssa tuota älytöntä ideaa, mutta hän puolusti asiaansa väsymättä, ja se voitti. Eli siinä on yhden vuoden 30 000€, myyntikojuja. Vissiin kaupunki vuokraa niitä, vai saakohan mennä myymään ihan ilmaiseksi en tiedä. Onkohan olleet kertaakaan siinä käytössä johon ne oli tarkoitettu? Tuon 30000-jutun pitäisi lopettaa, kamalaa tuhlausta.


    • Anonyymi

      Onko laatikossa kukkia, vai jotain muuta istutuksis?

      • Anonyymi

        Istutuksia


    • Anonyymi

      Komia on laatikko. Lissää pitäs saaha samanlaisia. Onhan se komiaa kun kukat kukkii.

    • Anonyymi

      Kaikkea ne ihmiset nyt valittaakin, kun jostai kukkalaatikosta? Siella pitäis olla enemmänkin kukkalaatikoita peittämässä sitä tyhjyyttä joka kadulla nykyään vallitsee. Ja olishan sitten yön hämärissä kapakoista tulevilla minne ureansa lirauttaa.

    • Kyseinen näytönrohjake siirtyy kaupungin tapahtumien mukaan ilman valittamistakin.

      • Anonyymi

        Se on ruma. Se on meluisa. Se on turhaa rahanmenoa. Ihmiset voivat katsoa televisiota ja nettiä. Tai mennä elokuvateatteriin kun pääsee. Tai katsella luontoa tai lukea kirjoja.


    • Anonyymi

      Kemin kävelykatu. Se.voi hyvänen aika. Kävelykatu??// Joopa joo.ei mitään makua.tosi typerä.en kehtaisi kyllä esitellä.

    • Anonyymi

      Missä Kemissä tosiaan on kävelykatu. Eipä ole minun silmiin vielä osunut.

      • Anonyymi

        Kävelykadun pottulaatikot,kukahan ne on suunnitellut.Tosi rumat,pilaa koko kadun.Sisäsatamassa on hyvät kauniit kukkalaitteet ja kukat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kävelykadun pottulaatikot,kukahan ne on suunnitellut.Tosi rumat,pilaa koko kadun.Sisäsatamassa on hyvät kauniit kukkalaitteet ja kukat.

        Perunoitahan kasvatetaan nykyään laatikoissa, jopa kerrostalojen parvekkeilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Perunoitahan kasvatetaan nykyään laatikoissa, jopa kerrostalojen parvekkeilla.

        JA NYT KÄVELYKADULLA


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      50
      6449
    2. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      252
      5585
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      236
      3011
    4. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      88
      2808
    5. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      150
      2525
    6. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      74
      2212
    7. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      61
      2070
    8. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      80
      1925
    9. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      214
      1831
    10. Martina tienaa itse rahansa

      Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      381
      1420
    Aihe