Ruma laatikko

Anonyymi

Viekää pois tuo tarpeeton ruma laatikko ns. kävelykadulta. Kävelykadun miljöön suunnitellut ei takuulla olisi hyväksynyt tuollaista. Näyttää jotain-ei-kenellekään, auringon paisteessa ei saa selvää ja sateella ei siinä rupea viivyttelemään.

13

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se voi olla kallis laatikko, ja sitä ei saa tuhota, eikä viedä pois.
      En tosin ymmärrä niitä uimahallin/kaupungin rannassa olevia punaisia metallihäkkyröitäkään! Mitä varten ne on siellä? Onko ollu tarkoitus tehdä seinät ja katto niihin, vai mikä niiden tarkoitus on?

      • Anonyymi

        Tiedätkö jutun "miten sijoitat 30 000 vai oliko se 50 000 €, jka on ollut monena vuotena. Yhtenä vuonna joku halusi sillä rahalla torikojuja sisäsatamaan, hänen mielestään syntyisi valtava myyjien ja ostajien tungos niistä. Vastustin monen muun kanssa tuota älytöntä ideaa, mutta hän puolusti asiaansa väsymättä, ja se voitti. Eli siinä on yhden vuoden 30 000€, myyntikojuja. Vissiin kaupunki vuokraa niitä, vai saakohan mennä myymään ihan ilmaiseksi en tiedä. Onkohan olleet kertaakaan siinä käytössä johon ne oli tarkoitettu? Tuon 30000-jutun pitäisi lopettaa, kamalaa tuhlausta.


    • Anonyymi

      Onko laatikossa kukkia, vai jotain muuta istutuksis?

      • Anonyymi

        Istutuksia


    • Anonyymi

      Komia on laatikko. Lissää pitäs saaha samanlaisia. Onhan se komiaa kun kukat kukkii.

    • Anonyymi

      Kaikkea ne ihmiset nyt valittaakin, kun jostai kukkalaatikosta? Siella pitäis olla enemmänkin kukkalaatikoita peittämässä sitä tyhjyyttä joka kadulla nykyään vallitsee. Ja olishan sitten yön hämärissä kapakoista tulevilla minne ureansa lirauttaa.

    • Kyseinen näytönrohjake siirtyy kaupungin tapahtumien mukaan ilman valittamistakin.

      • Anonyymi

        Se on ruma. Se on meluisa. Se on turhaa rahanmenoa. Ihmiset voivat katsoa televisiota ja nettiä. Tai mennä elokuvateatteriin kun pääsee. Tai katsella luontoa tai lukea kirjoja.


    • Anonyymi

      Kemin kävelykatu. Se.voi hyvänen aika. Kävelykatu??// Joopa joo.ei mitään makua.tosi typerä.en kehtaisi kyllä esitellä.

    • Anonyymi

      Missä Kemissä tosiaan on kävelykatu. Eipä ole minun silmiin vielä osunut.

      • Anonyymi

        Kävelykadun pottulaatikot,kukahan ne on suunnitellut.Tosi rumat,pilaa koko kadun.Sisäsatamassa on hyvät kauniit kukkalaitteet ja kukat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kävelykadun pottulaatikot,kukahan ne on suunnitellut.Tosi rumat,pilaa koko kadun.Sisäsatamassa on hyvät kauniit kukkalaitteet ja kukat.

        Perunoitahan kasvatetaan nykyään laatikoissa, jopa kerrostalojen parvekkeilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Perunoitahan kasvatetaan nykyään laatikoissa, jopa kerrostalojen parvekkeilla.

        JA NYT KÄVELYKADULLA


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      58
      869
    2. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      694
    3. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      79
      670
    4. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      584
    5. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      35
      542
    6. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      86
      527
    7. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      103
      505
    8. Pystytkö pitämään

      Taukoa ja eroa ihan hyvillä mielin vai tekeekö tiukkaa
      Ikävä
      41
      481
    9. Mennään näin sitten

      Ettei kohdata enää.
      Ikävä
      37
      465
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      70
      436
    Aihe