Jogaamaan

Mitä Helsinkiläistä paikkaa suosittelisitte joogaharrastusta aloittelevalle?

Entä mikä olisi sopiva joogalaji?

Paljonko maksaa ja mitä noin yleisesti ajatellen olette tykänneet kyseisestä lajista?
1120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mä aloitin astangajoogan joogakoulussa (astanga.fi) viis vuotta sitten ja alku oli yhtä tuskaa ennen kuin keho muokkautui tarpeeksi ettei tarvinnut joka asanassa tuntea pirullista venytyskipua. Helpommalla ehkä pääsee kun menee hathajoogaan (esim. manipura.fi), joka on rauhallisempaa ja kevyempää kuin voimaa ja pitkäjänteisyyttä vaativa astanga.
Kokeilemalla löydät omasi.
Hinnatkin on moninaiset, joten tutki nettisivuja.
Muitakin yhdistyksiä ja yhteisöjä on vaikka kuinka, joten googleen vaan hakusanoja ja menox. ; )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helsingissä kirjoitti:

Mitä Helsinkiläistä paikkaa suosittelisitte joogaharrastusta aloittelevalle?

Entä mikä olisi sopiva joogalaji?

Paljonko maksaa ja mitä noin yleisesti ajatellen olette tykänneet kyseisestä lajista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu