Miksi mies toimii näin, flirttailu jatkuu vaikka ei vastaa satunnaisiin viesteihini. Ei ole lähtenyt kanssani kahville, mutta silti kiusaa minua merkitsevällä katseellaan ja hymyilee. Viimeisimpään viestiin laitoin suoran vihjailevasti, koska minun puolestani kahvit voi jäädä väliin, nautitaan sitten vain jälkiruoka ;) Ei vastaa. Miksi sitten vielä kehtaa jatkaa peliään? Miten pystyn seuraavan kerran itse ignoorata hänet kun hän tulee samaan tilaan?
Mies ignooraa viestini mutta jatkaa flirttiä
Anonyymi
15999
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Varattu? Pelimies? Tykkää vaan flirttailla, muttei ole kiinnostunut?
On joo varattu, ehkä myös pelimies. On kyllä antanut ymmärtää, mutta piru vie kun ei ymmärrä antaa! :D
Mistäpäin?
No eikö toi jo ole varma merkki ettei kiinnosta.
Olet houkka jollet itse ignoreeraa varatun flirttailua.
Varattu mies ja sinä edes harkitset tapaamisia sen kanssa. Muistakaa ottaa vaimo mukaan. Voi jestas sentään... Pitäisi ymmärtää ettei varattuihin kosketa.
Tällaisia kusipäitä riittää.
Viisas mies kun ei anna sotkea elämäänsä.
Viisas mies ei kyllä lähtisi flirttailemaan lainkaan, varsinkin jos huomaa, että toinen haluaa sen lopettaa.
Taidat pelottaa sitä noilla suorasukaisilla seksiehdotuksilla, jos hiljennät vähän vauhtia, että se ehtii lämmetä.
On jo tässä vuoden mittaan kyllä lämmennyt, siksi laitoinkin vähän vihjailevamman viestin. Itse jatkaa peliään vaikka välillä olen ollut välinpitämätön. Itse olisin valmis vaikka mihin, mutta kun ei niin ei..
Samanlaista ollut täälläkin erään miehen kanssa. Kun on pääsemässä irti itse ja pystyy tuntemaan välinpitämättömyyttä, alkaa miehen flirttailu taas. Alkaa tuntumaan jo kiusaamiselta. Haluaako jotkut ihmiset vaan vedättää ja testata jotain? Haluavat nähdä kuinka moni nainen lankeaisi heidän eteensä? Nyt oikeasti vasta tajusin mikä kusipää eräskin mies on.
Uskon että tämä minun ihastukseni ainakin haluaa vain testata omaa charmiaan. Tietää mitä minä haluan, joten tykkää vain kiusata. Saa siitä itselleen kai hyvää mieltä. Kun vain itse pystyisin suhtautua välinpitämättömästi.
Jos sul on romanssi kirjota romanisi.
Parempi vaan ignoorata itse täysin tuollaiset ihmiset. He ovat pelailijoita, hakevat vain huomiota ja palvontaa kuka mistäkin syystä. Eivätkä kuitenkaan ole valmiita etenemään oikeasti mitenkään. Naisia usein syytetään tuollaisesta käyttäytymisestä, että antaa ymmärtää, mutta ei ymmärrä antaa. Mutta kyllä näitä tapauksia miehistäkin löytyy.