Tapasin töissä päällepäin mukavan miehen, joka vaikutti todella kiinnostuneelta. Myöhemmin osoittautuikin (muutaman mutkan jälkeen), että tyyppi oli todella ikävä. Pahoitin mieleni ja koko homma jäi mieleen pyörimään ja harmittaa. Vielä samassa paikassa töissä. :(
Miten te olette selvinneet mielipahasta ja ehkä sydänsurustakin?
Selviytymiskeinoja tp-romanssitilanteeseen
6
147
Vastaukset
- Anonyymi
Millä lailla ikävä? Puhuuko muista paskaa, yrittää naida kaikkea mikä liikkuu?
- Anonyymi
En noista tiedä, mutta jokseenkin ikävään tapaan kohteli minua.
- Anonyymi
Joo, tuossa on taas hyvä esimerkki miksi työkaverit kannattaa pitää vaan työkavereina.
- Anonyymi
no, voidaan pitää paussi. =)
uskoani et pysty nujertamaan, mutta on hyvä pitää paussi kuitenkin.
ja, tämä jatkuu vaikka kuinka pitkään jos et ole kiltisti. - Anonyymi
Eteenpäin vaan. Meressä riittää kalaa. Isket jonkun toisen samasta työpaikasta niin unohdat sen kusipään ja näytätkin sille vielä että yli on menty.
- Anonyymi
Tuollaisia nuo työpaikka ihastukset passaa olemaan. Itsekin ihastuin naiseen joka osoittautui sitten luonteeltaan pettymykseksi. Sanoisinko olimme moraaliltaan hyvin erilaisia ja toki jo eri ikäpolven lapsina luonnostaan erosimme toisistamme. Aika parantaa kyllä haavat, mutta hetken aikaa siihen voi mennä. Onneksi me emme näe toisiamme kuin hyvin harvoin (pakko joskus olla tekemisissä, ainakin puhelimen välityksellä) ja mielikuvat alkaa jo hiljalleen häipymään mielestä ja uusia naamoja pulpahtaa näkyville.
Pikaista paranemista ap:lle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017573
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075648- 835067
- 1394466
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113160- 522867
- 522779
- 612397
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102384Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561986