...mutta https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006578622.html ämpäri pelastaa. Tässä on syy, miksi suomalainen tarvitsee sen ämpärinsä.
Vastaukset 7
Toisaalta tuo on kyllä sittenkin kaksijakoinen juttu kun se ämpäri myös vie...
Ei h...tti, kyllä Suomessa on ämpärien kirous.
Eilen tuli kotiin lehti, jossa kerrottiin, että taas on 70 000 ämpäriä jaossa. Onko meillä tähän ralliin enää varaa.Se toimii myös tarvittaessa sateenvarjona..
Alkoi meinaan just sataa.. missä mu ämpäri on..Ämpäri on todellinen tarve. Oikeisto verottaa köyhiä eläkeläisiä niin paljon, että pitää tehdä kiljua. Perseilijä lessut haluaisi kieltää senkin. Onneksi Sipilä oli kaappijuoppo.
Ihan kuin isänsä esikuvansa Lars Levin iskä Ruotsin lapista.
Oikeisto tuhoaa Suomen. Kekkonenkin sen tiesi aikoinaan eikä kokoomusta päästänyt hallitukseen.- Anonyymi
Bensan ja ämpäreiden kirous, kun pitää jonnekin Keskisen kauppaankin oikein matkailuautolla tulla tuhansien kilometrien päästä tankki täyteen vain..
- Anonyymi
Ja sinä tarvitset kohta monta (oksennus)ämpäriä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.682218Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt351784- 1001161
- 46909
- 87803
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.26797- 29670
- 41665
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,135622Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56578
