Mihin asumaan ?

Anonyymi

Veri vetää sinne lappiin kun oon siellä syntyny. Näin vanhemmuuten voisi asua jossain muualla kun nyt täällä suomen keskellä. Oon normaali hetero mies, just jäämässä eläkkeelle ja haluaisin muuttaa sinne pohjoiseen. En ole viinamäen miehiä enkä tupakoi. Siksi kyselen, että mikä olis hyvä paikka, vaikka näistä: Muonio, Kolari, Ylitornio, Pello, Kittilä. Nämä tulee mieleen kun oon väylän varressa syntyny. Ei kannata esitellä känni ja kaljottelujuttuja, en ole sillä asialla.

3

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kesäisin mahdollisimman pohjoisessa ja talvet Kittilässä. Turistitytöiltä saa namia.

    • Anonyymi

      Muuten aika hyvä pointti mutta ne "turistitytöt" on juuri täällä muualla enemmän aikaa. Kyllähän ne joskus piipahtaa sielläkin päin.

    • Anonyymi

      Eipä näytä olevan paljookaan syytä muuttaa sinne lappiin jos ainoa syy olla siellä on turistitytöt. Täytyy katsella jostain muualta mitä siellä kehutaa. Itä suomi on myös hienoa seutua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      121
      2642
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      69
      1094
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      210
      1054
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      982
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      931
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      894
    7. 36
      876
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      853
    9. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      4
      829
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      812
    Aihe