Sodankylän K-raudan maaliosaston naismyyjällä oli mielenkiintoinen lehti luettavana. Ei persettään penkistä eikä katsettaan lehdestä nostanut kun kävin kysymässä yhtä maalijuttua. Vastasi yhdellä sanalla ja se oli Ei. Värisilmä liikkeessä oli palvelu kohdillaan ja sain haluamani.
Asiakaspalvelu
Anonyymi
23197
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Niinkkö?
Rouvat varokaa laajentamasta takamuksianne.
Ne ei hevillä penkistä nouse laajentuneina.
Varsinkaan K-raudassa se yhtälö ei toimi.
– Maskit ovat myös hyvä esimerkki siitä, miten vinksallaan punavihreän hallituksen prioriteetit ovat. Kehitysapurahoja lisätään hallituskauden aikana sadoilla miljoonilla euroilla, haittamaahanmuuttoa ja sen kustannuksia pyritään systemaattisesti kasvattamaan, miljardeja piisaa Etelä-Euroopan veroalennusten rahoittamiseen. Mutta kun kyse on suomalaisten terveydestä ja turvallisuudesta… Maksakaa itse!
Tarkoitus on keskustella Sodankylän K-raudasta ja ihmisten kokemuksista siellä, mutta taas joku laittoi ihan muuta soopaa otsikon alle.
Jos on tarve keskustella Suomen poliitiikasta niin sille on kyllä ihan oma saitti. Tai sitten opettelet avaamaan uuden ketjun, löytyy täältä kyllä ja siinä lukee: Aloita uusi keskustelu
hankala oloko. känkkäräkkä. onko mensut, vai mikä närästää.
Ei kun ihmetyttää, että tänne pitää tukkia käsittelevän otsikon alle omia asiaan liittymättömiä pölinöitä. Kannattais opetella oikeat tavat ja jos tuntuu, että pitää se oma asia puhaltaa ilmoille niin tekee uuden aloituksen siitä aiheesta mistä haluaa keskusteltavan!
Jos minä aloitan keskusteluketjun K-raudasta niin sitten vain siihen liittyvää kommenttia eikä siihen asiaan kuulumatonta sontaa. Jotkut vain ei näköjään osaa.
"Tarkoitus on keskustella Sodankylän K-raudasta..."
Rva rauhoittuu nyt vaan. Kyllä se siitä. Maalia on kyllä.
"Tarkoitus on keskustella Sodankylän K-raudasta..."
Rva rauhoittuu nyt vaan. Kyllä se siitä. Maalia on kyllä....
Se on muuten pienestä kiinni ,että palvellaanko vai ei ja miten. Tarkoitan sitä kun saa naamamutrussa ,simahtelu olevaa huonoa palvelua,jos ollenkaan se asiakas ei hevin mee siihen liikkeseen enää.
”Suomea neuvotteluissa edustanut pääministeri Marin luonnehti lopputulosta onnistuneeksi, vaikka useat asiantuntijat pitävät sopimusta Suomen kannalta epäedullisena. Perustuslakivaliokunta suhtautui lausunnossaan kielteisesti velkapainotteiseen tukeen ja esitti huolensa Suomen budjettisuvereniteetista. Huomionarvoista asiassa on se, että sekä pääministeri että pääministerille neuvottelumandaatin antanut suuri valiokunta hallituspuolueiden enemmistöllä sivuuttivat
Kyllä mie ainaki olen saanu riittävän hyvää palvelua K-raudassa.
En voi moittia.
Satoja kertoja käynyt ostoksilla.
PERUSSUOMALAINEN ollaan.
Eli alkuperäinen ja valkoihoinen.
Kärkkäinen on myös hyvä suomalainen liike ja palvelu pelaa lpoistavasti.
ÄLKÄÄ aina puniiikit valittakoo.
Ei niihin ole pakko mennä.
Siis jos ei palvella,
PERUSSUOMALAINen NÄKÖKANTA
Eli oikea alkuperäinen valkoihoinen suomalainen on perussuomalainen.
liian laaja takamus asiakkaalla aiheuttaa palveluun haittaa.
On mulle hyvin myyty myös maaliakin K-raudassa jne.
Perusssuomalainen ollaan.
Erityisen outoa on se, että pääministeri on yrittänyt julkisuudessa selittää voitoksi ja nettomaksuaseman pienentymiseksi sen tosiseikan, että Suomen EU-jäsenmaksut kasvavat yli 600 miljoonalla eurolla.
Erityisen outoa, että Marinin tekemät jutut liittyy Sodankylän kauppa-asiaan!!!!!
Hyvin mieki olen saanut ostettua K-raudassa.
Ei ole moittimista.
Mikähän teissä on sitten vikanana.
Siis jotka aina olette negatiivisia ja kärtyjä..
Ei kai ne mensutkaan koko ajan vaivaa.
Hah! Miehillä mensut????
Yleensäkkin sodankylässä on äärimmäisen huonoa asiakaspalvelua. Joka paikassa puhutaan että käyttäkää paikallisia liikkeitä mutta palvelu on usein jopa törkeää. Esimerkiksi nykyään yrittäjät kommentoivat jopa sitä jos viet tuotteen huoltoon eikä se ole ostettu heidän liikkestään. Tämä ei kuulu hyvään asiakaspalveluun.
Kävin suomussalmella ja sain todella hyvää palvelua joka paikassa. Miksi sodankylässä näin ei ole? No, rovaniemi kutsuu, valitettavasti, siellä on mutkatonta eikä ole riippuvainen pärstäkertoimesta.
Ja edelliseen vielä lisäys...
K rauta on asiakkaan painajainen palvelun suhteen. Vaikka päivän saat kävellä ja hakea tuotetta,ketään ei kiinnosta. Nopeammin haen rovaniemeltä.
Olkaa aktiivisia sodankylässä niin ei kaikki muuta pois. Aika helppoa. Vatun KOMMARIT
aaasitalo te juuri- Sinisellä tekstillä oikein kirjautuneena.
Älä debiili kuitenkaan laita yksityisten ihmisten nimiä tänne juorupalstoille.
Ei pidä olla niin uskomattoman kade.
Tyhmyydellehän ei voi mitään.
Mutta hiljaa kait pystyy olemaan debiilikin.
Vaikka olisi kuinka kade.