Miksi ihmisten käyttäytyminen on niin epäkorrektia Rovaniemellä? Opetelkaa pyytämään anteeksi ja väistämään ikäihmisiä sekä invalideja,älkää seisoko juoruamassa kauppojen käytävillä korona-aikana,olette aika takapajuisia täällä.
Junttila ja kylmä kaupunki.
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
tämän+kylän+asukkaista+ehkä+60-80%+on+pelkkiä+itsekkäitä+nousukkaita+joilla+ei+ole+minkäänlaista+sivistystä...
Oliko kyseessä pelkkä juoruaminen -mikä olisi plussaa rovaniemeläisittäin-
, vai oliko kyseessä sittenkin seläntakana haukkuminen ?
Hyvä kuitenkin , että edes jotain sosiaalisia kontakteja
, koska ovat harvinaisia tässä pitäjässä .
Rikas kaupunki mitattuna pahansuopaisuudella .
Paskanjauhajia riittää ,,,mutta niitä tekijöitä ei ssitten olekkaan..
UKOT ja pojat juoruavat yhtäpaljon ku ämmätkin joten on tämä suomi mennyt ,,,,
Saman olen havainnut jo vuosia. Ei anneta tilaa, aina minä minä asenne! Ja nuoret kasvatetaan ylimielisiksi ikäihmisiä kohtaan. Kävellään rivissä tietä antamatta, vtun aivottomat typerykset!!!
Itse kyllä väistän edellä mainittuja ja osaan pyytää anteeksikin jos on aihetta. Käytäviä tukkivia raatailijoita en kyllä väistä, poikkeuksen tähän tekee vanhus tai invalidi.
Huonoa kasvatusta jos ollenkaan. Kehitys jäänyt teinin tasolle niin suurella osalla.
Ja paskat..Minä en väistä ketään, en varsinkaan ikäihmisiä..Nehän ne ovat röyhkeitä ja aina ryysimäsdä jonojen ohi..Ajattelevat, että nuorempien velvollisuus olisi jotenkin antaa heidän mennä jonon ohi..
Kyllä heillä onkin oikeus, sinä tervejalkanen seiso ja odota!
No ei todellakaan ole oikeutta ! Jokainen vuorollaan, ja mistä sinä minun jalkojen terveyden osaat ennustaa..Taidat olla aamukanavilla niitä ennustushömppiä vetämässä :D
On vanhuksetkin monesti röyhkeitä ja ylimielisiä. Vedotaan välillä ikään ja siksi 'tiedetään'kaikki.
Kyllä moni on itse aiheuttanut vanhuuden vaivansa esim tupakalla, viinalla, liikkumattomuudella ja ylipainolla.
Kenenkään ei tarvitse olla ylipainoinen. Kun kaloreita ei tule liikaa paino tippuu.
Mukavuuden halu ja piittaamattomuus nuorena luo näitä katkeria ja ylimielisiä vanhuksia.
Hyvin sanottu !!