Junttila ja kylmä kaupunki.

Miksi ihmisten käyttäytyminen on niin epäkorrektia Rovaniemellä? Opetelkaa pyytämään anteeksi ja väistämään ikäihmisiä sekä invalideja,älkää seisoko juoruamassa kauppojen käytävillä korona-aikana,olette aika takapajuisia täällä.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

tämän+kylän+asukkaista+ehkä+60-80%+on+pelkkiä+itsekkäitä+nousukkaita+joilla+ei+ole+minkäänlaista+sivistystä...

Äänestä

Oliko kyseessä pelkkä juoruaminen -mikä olisi plussaa rovaniemeläisittäin-
, vai oliko kyseessä sittenkin seläntakana haukkuminen ?

Hyvä kuitenkin , että edes jotain sosiaalisia kontakteja
, koska ovat harvinaisia tässä pitäjässä .

Äänestä
  • Rikas kaupunki mitattuna pahansuopaisuudella .

    Äänestä

Paskanjauhajia riittää ,,,mutta niitä tekijöitä ei ssitten olekkaan..
UKOT ja pojat juoruavat yhtäpaljon ku ämmätkin joten on tämä suomi mennyt ,,,,

Äänestä

Saman olen havainnut jo vuosia. Ei anneta tilaa, aina minä minä asenne! Ja nuoret kasvatetaan ylimielisiksi ikäihmisiä kohtaan. Kävellään rivissä tietä antamatta, vtun aivottomat typerykset!!!

Äänestä

Itse kyllä väistän edellä mainittuja ja osaan pyytää anteeksikin jos on aihetta. Käytäviä tukkivia raatailijoita en kyllä väistä, poikkeuksen tähän tekee vanhus tai invalidi.

Äänestä

Huonoa kasvatusta jos ollenkaan. Kehitys jäänyt teinin tasolle niin suurella osalla.

Äänestä

Ja paskat..Minä en väistä ketään, en varsinkaan ikäihmisiä..Nehän ne ovat röyhkeitä ja aina ryysimäsdä jonojen ohi..Ajattelevat, että nuorempien velvollisuus olisi jotenkin antaa heidän mennä jonon ohi..

Äänestä
  • Kyllä heillä onkin oikeus, sinä tervejalkanen seiso ja odota!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä heillä onkin oikeus, sinä tervejalkanen seiso ja odota!

    No ei todellakaan ole oikeutta ! Jokainen vuorollaan, ja mistä sinä minun jalkojen terveyden osaat ennustaa..Taidat olla aamukanavilla niitä ennustushömppiä vetämässä :D

    Äänestä

On vanhuksetkin monesti röyhkeitä ja ylimielisiä. Vedotaan välillä ikään ja siksi 'tiedetään'kaikki.

Kyllä moni on itse aiheuttanut vanhuuden vaivansa esim tupakalla, viinalla, liikkumattomuudella ja ylipainolla.

Kenenkään ei tarvitse olla ylipainoinen. Kun kaloreita ei tule liikaa paino tippuu.

Mukavuuden halu ja piittaamattomuus nuorena luo näitä katkeria ja ylimielisiä vanhuksia.

Äänestä
  • Hyvin sanottu !!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi ihmisten käyttäytyminen on niin epäkorrektia Rovaniemellä? Opetelkaa pyytämään anteeksi ja väistämään ikäihmisiä sekä invalideja,älkää seisoko juoruamassa kauppojen käytävillä korona-aikana,olette aika takapajuisia täällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu