Korona-aisurit

Jonkun verran näkyy maskeja kaupungilla. Otatteko muka tosissaan tän hössötyksen pikku flunssasta johon ei kuole kuin sellaiset joiden aika on muutenkin jo lähellä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä ainakin otan tosissani. Tänään kun tyttäreni lähti luotani äitinsä luokse julkisilla, annoin hänelle kertakäyttömaskin matkaa varten. On selvää, että jos korona alkaa leviämään yhteiskunnassa runsaassa määrin, se tulee tarttumaan sitten vääjäämättä myös kymmeniin tuhansiin vanhuksiin

Äänestä
  • Hienosti toimitti AV Pertti 👍

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jonkun verran näkyy maskeja kaupungilla. Otatteko muka tosissaan tän hössötyksen pikku flunssasta johon ei kuole kuin sellaiset joiden aika on muutenkin jo lähellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu