Kuulin Kalevan kisoja seuratessani yllättäen kun nuoret urheilijat ilmoittivat kisaavansa viikon päästä Kemissä. Onko totta? Oiskohan informaatiossa tullut katkos? Käviskö joku kaupungissa asuva vilikasemassa oisko Saukin aitaan laitettu joku lappu? Vois informoida vaikka tällä palstalla.
Kemissä nuorten SM-kisat viikonloppuna......kuulemma.
Anonyymi
24142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
19-22 -vuotiaiden yleisurheilun SM-kilpailut kilpaillaan vuonna 2020 Kemissä juuri uusitulla Sauvosaaren kentällä. Kilpailut järjestää Veitsiluodon Kisaveikot.
Ei kai ole niin suuri tapahtuma Kemissä että sitä kannattas mainostaa. Taitavat keskittyä siihen pride-viikon järjestelyihin?
Ei ne kisaveikot järjestä raitia.
Enhän minä kisaveikkoja tarkoittanutkaan. Tarkoitan kaupungin tiedotusta. kaikista kissanristiäisistä toitotetaan esim. ratiossa kuukausi ennen tapahtumista. Mutta näistä kisoista ei ole puhuttu sanallakaan.
Soita vatsa apilla ratioon niin se sanoo että on kisat.
Ei mulle kuulu järjestellä ratioon ohjelmia. Aikoinaan lopettivat senkin keskustelun kun eivät tykänneet arvostelusta. Ois pitänyt vaan kehua toimittajia.
No.. älä soita sitten. Kaikki on hyviä olokoon miten huonoja vaan.
Saakohan sinne mennä kattomaan kisoja? Jos vaikka aijan yli yrittäs kurkkia. Eikö se Nissisen ja Niemisen tennisottelu ole jo loppunut. Sitä kyllä mainostettiin pari viikkoa joka päivä.
Ilmainen sisäänpääsy.
Tänään 21.8 klo 10:20 kisat jatkuu N22 pituusloppukilpailu,N19 Moukari.
Kaikki katsomaan. Eilenkin oli paljon katsojia.
Ville Pörhölän muistoksi järjestetty kuulakisa Torniossa taisi olla suurempi tapahtuma kuin viikonloppuna järjestettävät nuorten SM-kisat Kemissä. Ylitti uutiskynnyksen Perämeren radiossa.
Koronan takia varmaan tiedotus oli vähäistä. Ei voinut tietää, millaiset säännöt olisi, kun säännöt mahdollisesti muuttuivat. Ja ehkä koronan takia eivät halunneet suurta yleisömäärää.
Niin, täällä on sitä koronaa, kaikki eivät ole vielä huomanneet.
Joopa joo!
Levillä on nyt puunhalauksenMM-kilipailut!! Kaikki mukkaan.
Saako voittaja puun mukkaan?
Saapi ensvuona ilimasen hallaushotellilomaviikonlopunloman. Vaivaiskoivua kannattaa halata kuulema. Antaa eniten pisteitä.
Joutuukohan sen vaivaskoivun kanssa naimisiin. Olen jo antanut lupaukseni tuolle nurkan takana olevalle lyhtypylväälle. Näytin sille yhtenä iltana jo sukupuolielimeni.
Tietenkihän se vaivauskoivu olisi helpompi viedä alttarille. Lyhtypylväs on raskas kantaa. Pittääpi laittaa harkintaan kummalle sanon ......Tahdon?
On kisat käynnissä, ekat tulokset jo julkaistu. Minä ainakin tapitan katsomossa urheilijaneitosia, nykyisin kun kisaavat miltei alasti. Kisa-asut aina vain niukempia, paljaat pakarat vilkkuu ja melkein "sekin" vilahtaa. Pornompaa kuin itse porno.
Katotko vaan toisella silimällä? Pittääkö ummistaa silimiä jopa?
Tosihan se on, että urheilijaneidot melkein alasti. Se on se nykyajan trendi.
Mutta aatelkaa! Jos olisivatkin ihan alasti niin jopa riittäisi katsojia esim. korkeushyppypaikalla.Porukkaa olisi enemmän kuin Täikön torilla silloin kun siellä oli kattomassa konserttia 3000 katsojaa. Sehän oli tietenkin Kemi Teamin arvio.
Nimenomaa arvio tyypillistä kemiläistä soopaa että saatas oikeutusta jatkaa. Easy living tapahtumia oli kuulemma klikannut netissä jopa 400000 kävijää. Voi hyvänen aika niillä klikkauksillako se raha tulee ?
40000 klikkausta eli tuli vähän Lapin lisää
Mikäli suunnittelette majoittuvanne täällä niin älkää https://www.vauva.fi/keskustelu/3869273/hotelli-toivola