Tulospalkka

Anonyymi

Ei saa tulospalkkaaesim vanhainkodin työntekijät joutuvat tässä tilanteessa tekemään muidenkin töitä kun ei saa sijaisia.
Korononan vuoksi muuttuneet työtilanteet on siiretty eri työpisteisiin joten tehtävät ovat muuttuneet ja työ taakka monella kasvanut.

8

159

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luppokodin työntekijät ajetaan loppuun tämän hetkisellä työmäärällä.Henkilöitä ei ole tarpeeksi töissä ja osa on vaan jäänyt sairaslomalle.Kuka siellä johtaa tää vanhustenhuoltoa.Minä ainakin tekisin ilmoituksen työsuojeluun onko luvallista pyörittää pienellä henkilö määrällä.Liitoissa on päteviä neuvottelioita sitä varten.

    • Anonyymi

      Tulospalkkaa? Oliks tää se paikka missä se työntekijä sai koronatartunnan? Onneksi se ei tainnut levitä. En usko että kukaan tahallaan levittäisi mutta jotenkin häiritsee tuo tulospalkkio..

      Ilman muuta tekevät raskasta ja arvokasta työtä muutenkin ja jos ei tarpeeksi henkilökuntaa niin joutuvat ponnistelemaan ylimääräistä ja ansaitsisivat siitä myös korvauksen.

      • Anonyymi

        Koronatartuntaa EI saatu työpaikalta,tiedoksi vaan.Työntekiöille maksettava korkeampaa palkaa kuin tällä hetkellä ainakin Enontekiön kunnassa.Palkat ei ole ajantasalla verrattuna muihin kuntiin.Mutta jossakin se kunta täytyy säästää.Rahaa menee muihin turhanpäiväisiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koronatartuntaa EI saatu työpaikalta,tiedoksi vaan.Työntekiöille maksettava korkeampaa palkaa kuin tällä hetkellä ainakin Enontekiön kunnassa.Palkat ei ole ajantasalla verrattuna muihin kuntiin.Mutta jossakin se kunta täytyy säästää.Rahaa menee muihin turhanpäiväisiin.

        Eli pitäisi saada tulospalkkio kun järjesti altistumisen vanhustenhoitoyksikköön? Paljonkohan saaneet tulospalkkiota Ylitorniolla?


    • Anonyymi

      Kyllä kunnan "ykköshenkilö" tarvitsee lisää palkkaa .

    • Anonyymi

      Pitäis ymmärtää, että tämmöisenä korona aikana kunnan talous on tiukilla. Lisä palkkaa niille henkilöille jotkajoutuvat työpaineen ala työskentelemään. Ei lisäpalkkaa luonnossa kulkemisesta ja lomailusta.

    • Anonyymi

      Ahneella on eräänlainen loppu ,,

    • Anonyymi

      Kunnan herrat, naiset ja narrit mitään palkankorotuksia tarvi. Päinvastoin 30-40% palkan alennusta ja edut pois.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      64
      4365
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3485
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      37
      3150
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2608
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      45
      2307
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      2079
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      22
      1984
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      192
      1870
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      395
      1542
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1398
    Aihe