Kemin uimahallin homoliputus

Onko kahvion pitäjä laittanut sateenkaarilippuja sisälle pilareihin, kassalla kysyessäni sanoivat ei ole meidän. Kuka uimahallilla vetää tätä homoakendaa
26<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Mikä vika siinä on? Ihmisiä ovat toisenajattelijatkin.

Äänestä
  • Miksi sitten liputetaan yksiä, jos kaikki ovat samoja ihmisiä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi sitten liputetaan yksiä, jos kaikki ovat samoja ihmisiä?

    Miksi pitää olla erikoinen sateenkaarilippu? Mitä lippua ns tavikset voivat käyttää? eikö tämä ole tasa-arvolain vastaista, jos mikä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi sitten liputetaan yksiä, jos kaikki ovat samoja ihmisiä?

    Liputtaavathan ulkomaan lippujakin joka paikassa.

    Äänestä

  • Kai se natsilippukin sopii sinne nämä perkele en korvienvälisukupuoliset ovat omineet kohta kaiken

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kai se natsilippukin sopii sinne nämä perkele en korvienvälisukupuoliset ovat omineet kohta kaiken

    Voi voi

    Äänestä

Tämä on Kemin kaupungin ehdottomasti suurin ongelma tällä hetkellä.

Äänestä
  • Ja nakuuinteja joo

    Äänestä

Kaupunki voisi järjestää homoiltoja uimahallilla.

Äänestä
  • Iliman muuta ja pitää olla sateenkaari uikkarit.

    Äänestä

Kuinka monta saunaa on nykyään uimahallissa? Kun noita sukupuolia on nykyään niin monta ja sukupuolettomat lisäksi.

Äänestä
  • Teitä näyttää monia kiinnostavan. Avautukaa ja tulkaa ulos kaapista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Teitä näyttää monia kiinnostavan. Avautukaa ja tulkaa ulos kaapista.

    Saunastahan tässä oli kysymys. Ei kaapista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Saunastahan tässä oli kysymys. Ei kaapista.

    Menkää sinne saunaan sitten ja kopeloikaa toisianne niin tiedätte miltä se tuntuu.

    Äänestä

Mielestäni kaikille sukupuolille pitää olla omat saunat,suihkut.pukukopit,WC:t ym ym ym. Eikö se tasa-arvolaki näin vaadi? Saattaa tulla kaillis lasku kunnille ja valtiolle jos alkavat noudattaan lakia.

Äänestä
  • Kaikille yhteinen sauna ja suihku. Wc voi olla erikseen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kaikille yhteinen sauna ja suihku. Wc voi olla erikseen.

    WC yhteinen jos pakko, muut erikseen. Vessaan mennään vuorotellen. Oodissa muuten on yhteiset vessat kaikille. Luulin menneeni väärään vessaan, tuntui isot urokset jyräävän pikku mummun, ja olen kyllä sen jälkeen välttänyt siellä vessassakäyntiä. Ehkä se on heidän tarkoituskin, vähemmän kävijöitä, vähemmän siivousta ja kaikkia kuluja.

    Äänestä

Sateenkaarilipun merkitys on omittu jostain syystä seksuaalivähemmistöjen tavaramerkiksi, vaikka todellisuudessa sen merkitys on paljon laajempi.

Se ilmaisee tasa-arvoa, yksilön perusoikeuksia ja vapautta olla sellainen kuin on henkilönä, vaikka olisit valtavirrasta poikkeava henkilö jollain tavalla.

Tälle asialle tarvittaisiin uusi symboli, koska seksuaalivähemmistöt ovat omineet sen. Toisin sanoen se on paljon enemmän kuin mitä se edustaa julkisuudessa.

Äänestä
  • Tämä tavaramerkki kaatuu omaan mahdottomuuteensa.

    Äänestä

  • Miten se tasa-arvo toteutuu kun valitaan esim. Kemin kaupungille työntekijöitä tai viranhaltijoita. Kuulostaa ainakin että polittinen kanta ohittaa tasa-arvon.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miten se tasa-arvo toteutuu kun valitaan esim. Kemin kaupungille työntekijöitä tai viranhaltijoita. Kuulostaa ainakin että polittinen kanta ohittaa tasa-arvon.

    Siitä en tiedä mitään, mutta sitä sinun kannattaa kysyä sieltä eikä Suomi24 -palstalta.

    Eikös paperitehtailla ole sama meininki?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tämä tavaramerkki kaatuu omaan mahdottomuuteensa.

    Mitähän mahdat tarkoittaa?

    Äänestä

En tykkää tuosta liputtamisesta, mahtavatko tykätä itsekään, sehän vaan ärsyttää enemmän niitä, jotka ovat ärsyyntyneet jo valmiiksi.

Äänestä

Uimahalliin on saatava yksityiskopit ja liukuvoiteet talon puolesta siltä varalta jos sattuu tapaamaan komean, kaljun ja parrakkaan kemiläiskarjun saunassa.
Erityisesti ruotsalaisturistit kävisivät ahkerasti Kemissä tämän jälkeen.

Äänestä

Onko punaliput poltettu jo Kemissä?

Äänestä

Ne liput on nimenomaan sinua varten. Avaa silmät.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko kahvion pitäjä laittanut sateenkaarilippuja sisälle pilareihin, kassalla kysyessäni sanoivat ei ole meidän. Kuka uimahallilla vetää tätä homoakendaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu