Kotipizzaa

Mun mielestä tupasvillalla on paljo paremmat pitsat ku valtsikan kotipitsassa
988
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kotipizza ei ole ollu kotimaisessa omistuksessa pitkään aikaan. Oikea nimi pitäisi olla Norskipizza.
Teitä jymäytytetään "kotimaisuudella".

PPP Loossi 67

1Äänestä

Jos nimellä halutaankin viitata kotona tehtyyn pizzaan...

Äänestä
  • Siinä tapauksessa pizzojen hinnat pitäis puolittaa ja eihän kukaan tee kotona noinkin kuivia ja mauttomia pizzoja.

    1Äänestä

Kukaan itseään arvostava ihminen ei syö moisen firman tuotteita.
Säälin nykyisiä franchisingyrittäjiä mihin mihin kuseen ovat joutuneet.

Äänestä

Karihaaraan pitäisi saada takaisin se paras pizzeria. On ollut suljettuna jo pitkän tovin. Missä on lähin laatu-pizzeria?

Äänestä
  • No tupasvillan kotipitsa.

    Äänestä

Ne on ihan samanlaisia.sama uuni sama lämpötila mitatut täytemäärät sama paistoaika sama pohja sama juusto ja määrä.se on vaan sulla trolli.

Äänestä
  • mutta pizzakastike
    ja pizzapohjan taikina

    voi olla eri?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    mutta pizzakastike
    ja pizzapohjan taikina

    voi olla eri?

    Kyll ne on kaikki samoista purkeista.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mun mielestä tupasvillalla on paljo paremmat pitsat ku valtsikan kotipitsassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu