mitä haluaisit kokeilla esim jotain harrastusta jota et ole koskaan kokeillut ja voisit kokeilla sitä toisen sinkun kanssa eli samalla tutustua vastakkaiseen sukupuoleen ja vaikka ei tulisikaan paria mutta kiva kokeilla ja seuraakin olisi ja ehkä toistamiseenkin vois kokeilla mutta voihan rakkauskin siitä löytyä
sinkut mitä haluaisit kokeilla
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tanssimista en ole ikinä kokeillut se on laji mitä en ole kokeillut, voisin kokeilla tuota joskus jos olisi hyvä nuori ja kaunis tanssinopettaja-nainen opettamaan lapsukaista eli minua hieman.
Jooh idioottiminä tuhosin erään laitteen vahingossa ja nyt pitää laatukorulta kai ostaa uusia, luulen en tiedä.,,
Joskus ajattelin että tanssiminen voisi olla sellainen harraste joka kuntouttaisi nilkkaani, mutta on jo kuntoutunut vähän, pyöräily ja oma pieni hieronta auttanut kuumassa kylvyssä.
Kiivetä Tiikeritemppelin näköalapaikalle (1272 askelmaa). Kun näkee ne ensimmäiset askelmat, niin homma voi tuntua helpolta. Mutta voin kokemuksesta kertoa, että ei ollut helppo homma (kaikkea muuta). Kävimme siskon perheen kanssa porukalla tuolla huipulla Joulukuussa 2012.
Nyt varmaan ihmettelette, että miksi pitäisi viedä kumppani tuollaiselle kidutusreissulle 30 *C:een helteeseen. Perustelu on se, että siinä näkee tyypin kärsivällisyyden, ja huumorintajun. Jos jaksaa sen reissun jälkeen vitsailla matkalla sattuneista kommelluksista, niin suhde voi ehkä kestääkin. Jos taas pinna katkeaa ennen puoltaväliä, niin pitempiaikaisen suhteen voit unohtaa. Askelman korkeudet nimittäin vaihtelevat 10 cm:stä 40 cm:iin. Se, jos mikä testaa huumorintajua. Ja jos huumorintajua ei ole, niin suhteella ei ole tulevaisuutta.
Tässä linkki kyseisestä paikasta:
https://minnethaimaassa.com/krabi/nahtavyydet-tekemista/tiikerinluolatemppeli/
"Se, jos mikä testaa huumorintajua.", ja kuntoa.
Todella niin ajattelin lähteä jo sellaiselle jollekin tanssiristeilylle mutta viirus peruutti kaiken sitten, viime keväänä. Tanssia opiskelemaan risteilylle, risteilyalukselle, ei taisteluristeilyalukselle.
On todella idiomaattinen tämä viiru kun tekee tuollaisia ikäviä temppujaan...
itse taas voisin kokeilla kalastusta tai kännykällä luontokuvausta tai esim johonkin lintutornille tai vesitornille katselemaan maisemia ja tehdä eväät mukaan tai tehdä paikan päällä mutta yksin ei tule lähdettyä
Hyviä vaihtoehtoja kaikki.