Päivän ihmetykset

Anonyymi

Jos meinaa hyvän olo kiipiä puseroon kun vanhat vaatteet käy ensin sopiviksi ja sitten isoiksi, niin ota kaapin pohjalta uusia. Jännä kun just napakat farkut näyttää kivalta, mutta on sitä mahamakkaraa edelleen ;) Homma jatkuu siis, lisämotia tulee hommaan. Hassua näin todeta, kun jojoilu ja paluu entiseen ei ole vaihtoehto muutenkaan.

Toinen ihmetys on manteleiden hiilihydraatit. Lidlin manteleissa joku alle 5 hh ja Rainbow naturel manteleissa lähes 20 hh. Onhan tuossa eroa.

Seuraava ihmetys. Ketopitsa on aivan ihana herkku. Viimeksi vegepitsana ja nyt tuli poropitsa. Namia!

Sit ihmettelen mitä helvettiä teen sunnuntaina kahvikutsuilla, jossa suolaisia ja makeita piirakoita yms herkkuja tarjolla. Jos kieltäydyn siinä seurassa, se herättää huomiota enkä niin halua.

1

124

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toi on niin huikee tunne, kun huomaa, että vaatteet alkaa löystyä :):) Siitä saa niin paljon lisämotia!
      Itse 1,5 v sitten reilu 6 kg pudottaneena muistan, miltä tuntui, kun joku paita, jonka oli hylännyt sen takia, että se korostaa pömppistä tai saa vatsan näyttämään isommalta kuin se onkaan tai sitten on liian tiukka vatsasta. Samoin, kun yhtäkkiä tiukkojen farkkujen vyötärölle olikin ilmestynyt tilaa.
      Nyt oon jo reilusti yli vuoden saanut pidettyä itseni noin 54,5-kiloisena (168 cm).
      Ihanaa, kun pömppis ei enää istahtaessa pullahda syliin ja erityisesti nautin käyttää esim lyhyitä toppeja villatakin alla ja pikkuisen vilautella masua, joka litteänä on niin kaunis ;)
      Että tsemppiä vaan painonpudotukseen. Mä ainakin nautin hoikasta vartalostani joka päivä!
      Laihdutusaikana sanoin reilusti, että pudotan painoani, enkä siksi syö herkkuja. Kukaan ei siitä loukkaantunut.
      Nykyään syön kyllä herkkuja, mutta niitä vain vähän. Esim kakkua vain pienen siivun. Tästä aina välillä saa kommentteja tyyliin että voi kun syöt vähän tai olisi tuollaisella hoikalla varaa syödä enemmänkin. Annan kommenttien olla, koska en halua syödä enempää herkkuja just siksi että pelkään lihovani. Tiedän, että ei sitä yhdestä kakkupalasta liho, mutta välillä herkkuja on tarjolla aika usein ja uskon, että sillä alun perinkin lihoin, että aina otin kun jotain oli tarjolla..
      Toisinaan jos on paljon erilaista pöydässä, syön vain kevyimpiä juttuja, eikä kukaan siihen välttämättä kiinnitä edes huomiota.
      Siskoni mielelestä pelkään lihomista liikaakin, mutta tällä tyylillä olen pysynyt painossani ja viihdyn parhaiten omassa kropassani silloin, kun ei ole ylimääräistä. Kaikilla pikku pömppö ei ehkä häiritse, mutta itseäni se häiritsi joka päivä..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      4
      1099
    2. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      160
      977
    3. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      783
    4. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      62
      679
    5. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      59
      676
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      656
    7. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      21
      618
    8. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      131
      591
    9. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      66
      579
    10. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      558
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      537
    12. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      528
    13. Mitä sä haluat vanhus?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      47
      465
    14. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      40
      463
    15. 44
      460
    16. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      30
      453
    17. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      40
      443
    18. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      94
      438
    19. Kerro mies tarinasi

      Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri
      Ikävä
      18
      430
    20. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      32
      423
    Aihe