Jos meinaa hyvän olo kiipiä puseroon kun vanhat vaatteet käy ensin sopiviksi ja sitten isoiksi, niin ota kaapin pohjalta uusia. Jännä kun just napakat farkut näyttää kivalta, mutta on sitä mahamakkaraa edelleen ;) Homma jatkuu siis, lisämotia tulee hommaan. Hassua näin todeta, kun jojoilu ja paluu entiseen ei ole vaihtoehto muutenkaan.
Toinen ihmetys on manteleiden hiilihydraatit. Lidlin manteleissa joku alle 5 hh ja Rainbow naturel manteleissa lähes 20 hh. Onhan tuossa eroa.
Seuraava ihmetys. Ketopitsa on aivan ihana herkku. Viimeksi vegepitsana ja nyt tuli poropitsa. Namia!
Sit ihmettelen mitä helvettiä teen sunnuntaina kahvikutsuilla, jossa suolaisia ja makeita piirakoita yms herkkuja tarjolla. Jos kieltäydyn siinä seurassa, se herättää huomiota enkä niin halua.
Päivän ihmetykset
1
80
Vastaukset
- Anonyymi
Toi on niin huikee tunne, kun huomaa, että vaatteet alkaa löystyä :):) Siitä saa niin paljon lisämotia!
Itse 1,5 v sitten reilu 6 kg pudottaneena muistan, miltä tuntui, kun joku paita, jonka oli hylännyt sen takia, että se korostaa pömppistä tai saa vatsan näyttämään isommalta kuin se onkaan tai sitten on liian tiukka vatsasta. Samoin, kun yhtäkkiä tiukkojen farkkujen vyötärölle olikin ilmestynyt tilaa.
Nyt oon jo reilusti yli vuoden saanut pidettyä itseni noin 54,5-kiloisena (168 cm).
Ihanaa, kun pömppis ei enää istahtaessa pullahda syliin ja erityisesti nautin käyttää esim lyhyitä toppeja villatakin alla ja pikkuisen vilautella masua, joka litteänä on niin kaunis ;)
Että tsemppiä vaan painonpudotukseen. Mä ainakin nautin hoikasta vartalostani joka päivä!
Laihdutusaikana sanoin reilusti, että pudotan painoani, enkä siksi syö herkkuja. Kukaan ei siitä loukkaantunut.
Nykyään syön kyllä herkkuja, mutta niitä vain vähän. Esim kakkua vain pienen siivun. Tästä aina välillä saa kommentteja tyyliin että voi kun syöt vähän tai olisi tuollaisella hoikalla varaa syödä enemmänkin. Annan kommenttien olla, koska en halua syödä enempää herkkuja just siksi että pelkään lihovani. Tiedän, että ei sitä yhdestä kakkupalasta liho, mutta välillä herkkuja on tarjolla aika usein ja uskon, että sillä alun perinkin lihoin, että aina otin kun jotain oli tarjolla..
Toisinaan jos on paljon erilaista pöydässä, syön vain kevyimpiä juttuja, eikä kukaan siihen välttämättä kiinnitä edes huomiota.
Siskoni mielelestä pelkään lihomista liikaakin, mutta tällä tyylillä olen pysynyt painossani ja viihdyn parhaiten omassa kropassani silloin, kun ei ole ylimääräistä. Kaikilla pikku pömppö ei ehkä häiritse, mutta itseäni se häiritsi joka päivä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938018
- 403842
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021896- 241290
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321123Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,301057Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53847Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia10840Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31812Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v27752