norjaan töihin

olis norjan oslossa työpaikka auki meikäläiselle norjalaisessa maalausliikkeessä paljonkohan lie lomareahat siellä prosentteina oon kuullu että olis 10.5 % ? , kokemuksia urakka hinnoista , tunti palkka on 150kruunua mutta siellä tehhään urakalla enimmäkseen. kertokaa kokemuksistanne.
2862
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

oli viime vuonna muistaakseni 12.4% jonka saa kesakuun palkan yhdeydessa yleensa, yleensa on vaara kasitys etta se olis "veroton" mutta maksat siita veroa pikkuhiljaa koko vuoden aikana..

Äänestä

oslossa toimiva maalausfirma hk maling tietäkö kukaan onko luotettava firma?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

olis norjan oslossa työpaikka auki meikäläiselle norjalaisessa maalausliikkeessä paljonkohan lie lomareahat siellä prosentteina oon kuullu että olis 10.5 % ? , kokemuksia urakka hinnoista , tunti palkka on 150kruunua mutta siellä tehhään urakalla enimmäkseen. kertokaa kokemuksistanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu