Minne katosi potkut ja työttömyys palsta?

Miksi se piti hävittää?
16616
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Liikaa totuutta kirjoitettu.

Äänestä

Jos ei muuten päästy eroon K-lepista, Sirpasta ja l-kauhasta jne.
Se sukulaismiehen sukulainen onkin jo tehnyt maihinnousun ainakin Karavaanerit-palstalle.

Äänestä
  • Eikös nuo mainitsemasi kirjoitukset deletoitu jo 10 vuotta sitten?

    Oliko niin että haamut vaanii vieläkin modejen ympärillä? Vai tuliko käsky yhtiöjohdolta

    Äänestä

  • Kaaleppi Saunakauha taisi olla Juhana tai joku Te-virkamies..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kaaleppi Saunakauha taisi olla Juhana tai joku Te-virkamies..

    Kuuluuko näille se musta auto, jossa ristiverinen mieskuljettaja (poliisi?) ja vaalea, hoikka, yli nelikymppinen nainen räpsii valokuvia jalankulkijoista? Onko ihan sama musta auto kuin 90-luvun alussa tummennetuin lasein?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kaaleppi Saunakauha taisi olla Juhana tai joku Te-virkamies..

    Sieltähän se Anneli Auer ja Jukka S. Lahtikin, Elystä..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikös nuo mainitsemasi kirjoitukset deletoitu jo 10 vuotta sitten?

    Oliko niin että haamut vaanii vieläkin modejen ympärillä? Vai tuliko käsky yhtiöjohdolta

    Nipotetaas vähä! Jäin työttömäksi 2012 ja sen jälkeen löysin nämä sivut. Ei noita mainittuja poistettu vielä 10v sitten oltu poistettu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nipotetaas vähä! Jäin työttömäksi 2012 ja sen jälkeen löysin nämä sivut. Ei noita mainittuja poistettu vielä 10v sitten oltu poistettu.

    Sitten jääkin aikaa vakoiluun?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sitten jääkin aikaa vakoiluun?

    Myyrillä riittää aikaa KALOJEN syömiseen?

    Äänestä

se on nyt pelkkä........... työttömyys

Äänestä
  • Vai Klaus?

    Äänestä

Saumannin hedykkä ehkä tietää, kun siittä tuli uus suski paikallaan.

Äänestä

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006635786.html

” YKSILÖLLISEN työnhaun mallissa työttömät velvoitettaisiin hakemaan tiettyä määrää työpaikkoja kuukaudessa. Määrä vaihtelisi esimerkiksi sen mukaan, millainen työtilanne työttömän asuinalueella on. Haettavien työpaikkojen määrä kuukaudessa voisi olla esimerkiksi vähimmillään nolla ja enimmillään neljä. Haarukka on kuitenkin yhä auki.

Työttömän niin sanottua aktiivisuutta tarkasteltaisiin kerran kuukaudessa. Jos työtön ei ole hakenut vaikkapa häneltä edellytettyä kolmea työpaikkaa, hän saa te-toimistolta ensin huomauksen. Jos sama toistuu kuukauden päästä uudestaan, seuraa karenssi eli työttömyysturvan väliaikainen katkaiseminen.”

Äänestä
  • Yllättäen ne kaikki tarjotut työpaikat on myyrien pesiä...

    Äänestä

Potkut ja työttömyys koskettaa vain yli 35 vuotiaita. Silloin on jo liian vanha suunnittelemaan elämää uusiksi. Vähän niinkuin naisilla parasta ennen.

Äänestä
  • Missä mielikuvitus todellisuudessa sinä elät? :D

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi se piti hävittää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu