Itäsuomessa on saatu erikoislupa ampua rauhoitettuja valkoposkihanhia satovahinkojen takia. En tiedä mikä on ammuttujen hanhien kohtalo, suoraanko ongelmjätelaitokselle vai minne joutunevat.
Mutta miten mahtanee olla, olisiko niistä ruuaksi nyt myös tappouhkan alla oleville lapinrekikoirille, jotenkin tuntuu että voisihan ne edes jollakin tavoin hyödyntää, vaikka koirien ruuaksi.
- Pistäkää asia vireille te joita asia koskee ja kiinnostaa.
Olisiko nuo Ely-keskukset jotta voisi paremmin asiaa valaista?
-ukko karjalasta
Lapinkoiroirien henki uhattuna ?
Anonyymi
4
97
Vastaukset
- Anonyymi
Asiaa kirjoitatte! Pilataan tahallaan ruokaa! Kansanliike pystöön.
- Anonyymi
Amundsen söi koiransa yksitellen päästessään ensimmäiskinenä etelänavalle ennen Scottia ...,
- Anonyymi
Saihan eräs yritys valtiolta 205 000 euroa avustusta. Kai niillä jonkin aikaa ruokkii viittäsataa joutilasta vetokoiraa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saihan eräs yritys valtiolta 205 000 euroa avustusta. Kai niillä jonkin aikaa ruokkii viittäsataa joutilasta vetokoiraa.
Saako ruokaa tahallaan tuhota?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614348KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1443100Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472408Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?462333- 971971
- 241883
- 281596
- 221584
- 1501411
- 341233