Mistä kaikista typeristä asioista

Anonyymi

Olette riidelleet naistenne kanssa?
Minun nainen on joku sisustus intoilija eikä se tykkää kahdesta tuolista jotka tein jo yli 20 vuotta sitten. Itse rakentanut ne , tuolit on mäntyä ja hyvässä kunnossa ja minun mielestä ne sopii tänne asuntoon ku naisen mielestä ne joutaa kaatikselle. Sanoin että saanko heittää sun huonekaluja roskiin jollen tykkää niistä ja siitä nyt kinataan ja uhkasin heittää kalliin sohvan ja yhden pöydän kaatikselle jos minun tuolit lähtee.

9

<50

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pidä vaan puolesi. Eikös se olisi tasapuolisinta niin että kummankin valitsemia huonekaluja on suunnilleen puolet ja jos sulla vain nuo kaksi tuolia ei siitä pitäisi edes tarvita riidellä. Toki tietysti vain siinä tapauksessa että kulut maksetaan puoliksi, jos toinen maksaa kulut yksin sillä sitten mielestäni on oikeus myös valita kaikki huonekalut. Sano naiselle että voihan se aina etsiä oman asunnon jonka saa sitten sisustaa ihan niin kuin tahtoo.

      • Anonyymi

        Just tuon takia en halua asua kenenkään kanssa.. ei sais itse päättää sisustuksesta täysin.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Just tuon takia en halua asua kenenkään kanssa.. ei sais itse päättää sisustuksesta täysin.

        Tuo nyt toki on vain siinä tapauksessa että asiasta tulee riitaa. Väittäisin että suurimmalle osalle miehistä on melkolailla sama antaa naisen sisustaa jos se haluaa kunhan ei mene mahdottomuuksiin.


    • Anonyymi

      Väärä palsta -> oitis parisuhdepalstalle kysylemään. Me olemme SiNKUtT.

    • Anonyymi

      Mänty on niin offf!

    • Anonyymi

      Paa tuulemaan vaaan!

    • Anonyymi

      Itse tekemät tuoli pitää säilyttää. Itsellä on myäs tuoli jonka tein ammattikoulussa vuonna 1992 kun aloitin siellä opiskelun puupuolella ja vielä ihan ehjä eikä miksikään mennyt joten lähes antiikkia jo se tuoli enkä siitä luopuisi.

      • Anonyymi

        Välis on siis 44v. Ainakin.

        W.


    • Olen riidellyt miehen kanssa, en ole sisustuksesta riidellyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 158
      1655
    2. Onko kaivattusi seksipommi?

      Minun kaivattuni on😅😍
      Ikävä
      73
      1170
    3. Hyvää yötä kivalle miehelle!

      Samasta kylästä! 😊
      Ikävä
      113
      878
    4. Realistisesti

      Miten toivoisit, että asiat etenisivät hänen kanssaan? Kuka tekisi mitä?
      Ikävä
      93
      770
    5. Oletkohan tajunnut mitä olen päättänyt

      En tule koskaan, ikinä, sanomaan sinulle mitään, ei tervehtimistä, ei aloitetta, ei katsetta, ei mitään, koska et ole si
      Ikävä
      37
      557
    6. Minkälaista ajattelisit elämänne olevan

      jos olisit kaivattusi kanssa yhdessä?
      Ikävä
      51
      536
    7. Olen osastolla

      Henkisesti olen aivan rikki siitä mitä olen tehnyt. Lisäksi olen vakavasti sairas. Verikokeet kertoo sen.
      Ikävä
      33
      485
    8. Sinulle nainen

      Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M
      Ikävä
      74
      480
    9. Miksi et edistä asiaa...

      Kaivattusi suhteen??
      Ikävä
      37
      429
    10. Poistetut keskustelut

      Käsittelvät usein miesten asioita ja miehenä olemista. Kuten viimeksi poiston kohteeksi joutunut, Miesten tulee alkaa
      Sinkut
      132
      427
    Aihe