Älykäs. Jos ei osaa puhua kuin alapääjuttuja, niin ei sellainen jaksa kiinnostaa. Siihen päälle vielä tosikkomaisuus, niin erittäin kuvottava yhdistelmä.
Miehen kanssa pitää voida keskustella
Esim. Kulttuurista ja viineistä.
Miehen kanssa pitää voida keskustella
Esim. Kulttuurista ja viineistä.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Joo, olis ihana jutella politiikasta ja sit vaivautuneesti pussailla. Sänkytouhutkin suoritettaisiin tarkalla rutiinilla.
Sitten jo tuleekin kiire lähteä kylälle seuroihin yhdessä.
Ihana elämä!
Itse ainakin haluan pukumiehen,
Jolla on korkea koulutus ja hyvä palkka.
Ei se puku miestä pahenna, mutta itsellä tulee mieleen joku itseriittoinen rolexurpo heti
Sellainen on just hyvä. Pitää olla tyyliä. 👌
Älykkyys on hankala juttu määritellä. Ajattelen itsekkin, että miehen pitää olla fiksu ja hänellä pitää olla hyvä yleissivistys ja hänen pitää olla kiinnostunut oppimaan uutta maailmasta. Mutta ... en oikeastaan halua miehen olevan "älykkö", tai johonkin yksittäiseen asiaan kauhean intohimoisesti perehtynyt. Tai ei sen väliä kuinka intohimoisesti johonkin asiaan perehtyy, mutta se ei saa olla ainoa asia maailmassa. Enemmän tyyliin "tietää vähän kaikesta, mutta ei kaikkea mistään". Kukaanhan ei tiedä kaikkea mistään asiasta ja on tervettä tiedostaa tiedon olevan aina vajaavaista.
Olet vaan mainosten uhri. Ennen/Jälkeen.
Sivistynyt mies on kuuma ja seksikäs. 😍
Osaa pitää naista hyvänä ja hemmottelee myöskin. 😍
Ja hyvä tyyli tietysti. 🤗
Ei makaa sohvalla haisevana ja
Eikä kittaa iltaisin kaljaa.
❤️❤️❤️
Ihana kirjoitus 😘
Miehille tärkeintä on vain paneminen. Se on ainut päämäärä. Sit myöhemmin itketään menetetyn elämän perään. Silloin vaan on myöhäistä, kun Parasta Ennen päiväys mennyt ja huomaa jääneensä yksin.