Tämä lanssiyrittäjä-valtuutettu vihjailee kirjoituksissaan väärinkäytöksistä ja jopa korruptiosta Kolarin kunnassa,miksi hän ei tee rikosilmoitusta näistä poliisille?.
Siksi että vääristä ilmiannoista voi joutua itse syytteeseen.
Älkää uskoko tyhjää paskanpuhumista.
Siksi että vääristä ilmiannoista voi joutua itse syytteeseen.
Älkää uskoko tyhjää paskanpuhumista.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Populisti on aina populisti ja saa mukaansa monta yksinkertaista öyhöttäjää. Tässähän se taas nähdään.
Ne vihjailut ja kunnan mädät asiat ei kuulu poliisille, vaan hallinto-oikeudelle. Niistä asioista varmasti lähteekin asiat eteen päin, ihan kuntalaisenki puolesta.
It virka on ensinmäinen asia mistä meinaan kuntalaisena viedä asian eteen päin.
RT
Jospa nyt ottaisit vähän aikaa happea ja ottaisit lakikirjan käteen. Vieppä tosiaan hallinto-oikeuteen niin nauravat sinut pihalle.
Ei lakia kannate näissä asioissa itse opetella. Jos joku juttu tuntuu väärältä niin se tuntuu ja vie asian eteenpäin sellaiseen instanssiin jossa se nauramatta käsitellään. En ole kuullut kyllä että oikeus solvais nauramalla asioiden kantajia. Kunnassa voi olla eri juttu.
Ei ne naura, ne on ihan itse sen minulle sanoneet ettö sinne tuodaan tälläiset asiat.
Poliisit sulla vain mielessä ku haluat vähän pamppua sinne kakkosseen
Työsuojelurikkomukset vaan kaikki suoraan poliisille.
Auts. Tais osua.
Sen verran kannattee kuitenki lakia tuntea että korruptiosyytökset kuuluu rikoslakiin ja niitä ei hallinto-oikeudessa ratkota.
Ei ne ole poliisin tehtäviä koittakaa nyt ymmärtää Poliisit tutkii kirvesmurhia ja tämmösiä rikoksia Jos joku mielensäpahoittaa ko on sanottu kovasti niin ei poliisia kiinnosta.
Kuka on puhunu korruptiosta
Eikös se ex-lanssari siihen malliin höpissy.
Tekstissä luki rakenteellinen korruptio. Ne on kaksi ihan eri asiaa.
Niin luki. Täälä kirjottelevat sananvääntäjät jotka herjaavat rehtiä yrittäjää. Se on katheuen merkki. Katheuski kyllä pittää ansaita☺
Juuriki näin. Perustuslain tuntija vois varmaan lukea tekstit ensin huolella loppuun ja kommentoida sen pohjalta. Nyt on kyllä menny pahoin vastineet sivusta ohitte viittauksineen. Tätä viimeisintä ei jaksanut edes lukea alkua pidemmälle. Samaa jorinaa pykälä 12 jne.
Eikös se ole jo ex-lanssari?
kjhbbbbbbbbbb
Olisi antanut itsestään viisaamman vaikutelman ,kun olisi istunut hiljaa tänään valtuustossa.Oli hyvä lanssikuski mutta poliitikoksi hänestä ei ole.Populisti.
Eipä tietekhään sinusta ole ko ei marssi vpj.n tahtiin. Ja on sillä varraa olla väärässäki. Nythän teän kantti sai tahtonsa läpi. Hymmyilkää ny niin kauan hymyä riittää.
omasta mielestään on joka alan asijantuntija