Vieläkö Seminaarilla kiusataan?

Tietääkö joku vieläkö Seminaarin koululla kiusataan vai onko uusi rehtori saanut tilanteen kuriin?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sama meno jatkuu mikä oli jo 80- luvulla,opettajat ei uskalla puuttua mihinkään .

Äänestä
  • Toiv siellä ei ole enään kiusaajaopettaja .mies. huomautteli painosta tyttölapsille ja suosi tikkulaihoja.se oli jatkuvaa .

    Äänestä

  • Penskoja tämän takia lähteny itkien kotiin ja vanhemmat saaneet kuulla
    suorat sanat minkälaisia pentuja tehneet. Jos nyt puhutaan samasta ihmisestä..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tietääkö joku vieläkö Seminaarin koululla kiusataan vai onko uusi rehtori saanut tilanteen kuriin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu