Wernher von Braunin historiallinen projekti vuodelta 1955 esitetään tässä Walt Disney- studion tuottamana:
https://www.youtube.com/watch?v=Zjs3nBfyIwM
Matka Kuupallon ympäri!
8
63
Vastaukset 8
- Anonyymi
Olet myöntänyt olevasi trolli keskustelu kansasi on hyödytöntä
Hah hah..., en pyytänyt avauksessani kommentteja etkä sinä persekärpäseni kykenekään muuhun kuin lauseen mittaisiin tölväisyihin.
Trollasiko siis Walt Disney tällä filmillä ja miten?
- Anonyymi
Niin, entäs sitten? Siihen aikaan ei ollut netistä ladattavia ilmaisia 3D-ohjelmia joilla suunnitellun lennon olisi voinut helposti visualisoida. Piti käyttää animaatiostudiota. Jos sama studio tekee myös lastenviihdettä, se ei muuta asiaa miksikään.
Walt Disney oli kuuluisa ihastuttavien satujen kertojana lapsille.
Myöhemmin he alkoivat työstää satuja myös aikuisille mistä aloituslinkkini on oiva esimerkki.- Anonyymi
nasuvaan kirjoitti:
Walt Disney oli kuuluisa ihastuttavien satujen kertojana lapsille.
Myöhemmin he alkoivat työstää satuja myös aikuisille mistä aloituslinkkini on oiva esimerkki.Satu olisi kyseessä jos Disneyn käsikirjoittajat olisivat sepittäneet tuon avaruuslennon ilman tieteellistä pohjaa. Mutta nyt firma vain visualisoi sen. Kuten sanoin, NASA meinasi ladata Arpanetistä simulointiohjelman mutta reikäkortit loppuivat kesken vaikka koko Sahara hakattiin selluksi eikä se ole toipunut siitä vieläkään. Piti siis tyytyä teettämään opetusohjelma Disneyllä.
Anonyymi kirjoitti:
Satu olisi kyseessä jos Disneyn käsikirjoittajat olisivat sepittäneet tuon avaruuslennon ilman tieteellistä pohjaa. Mutta nyt firma vain visualisoi sen. Kuten sanoin, NASA meinasi ladata Arpanetistä simulointiohjelman mutta reikäkortit loppuivat kesken vaikka koko Sahara hakattiin selluksi eikä se ole toipunut siitä vieläkään. Piti siis tyytyä teettämään opetusohjelma Disneyllä.
von Braunilla oli taskussaan tuon ajan mahtikeksintö; laskutikku. Se oli hieman kehittyneempi versio helmitaulusta.
Osaan muuten käyttää laskutikkua; se jää nykynuorilta tekemättä.......- Anonyymi
nasuvaan kirjoitti:
von Braunilla oli taskussaan tuon ajan mahtikeksintö; laskutikku. Se oli hieman kehittyneempi versio helmitaulusta.
Osaan muuten käyttää laskutikkua; se jää nykynuorilta tekemättä.......Osaat varmaan laskutikulla laskea paljonko on 1 1. Minä osaan tehdä sen helmitaululla.
- Anonyymi
nasuvaan kirjoitti:
von Braunilla oli taskussaan tuon ajan mahtikeksintö; laskutikku. Se oli hieman kehittyneempi versio helmitaulusta.
Osaan muuten käyttää laskutikkua; se jää nykynuorilta tekemättä.......Varmaan osaat laskutikulla poistaa korvavaikun. Osaatko muuta?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on471492Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.59880Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30657- 87637
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14595- 43573
Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.56564- 7532
- 44521
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan70520Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu23517Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47513- 61505
- 37496
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj14481Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13472Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.132439- 42418
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa45409Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.26389
