miksi tinderiläiset on onnettomia

niin heillä pitäisi olla unelma ja unelmien elämää on glamouria ja rikkaita ja varakkaita treffejä tienaa rahaa ja seksi seura taivaallista on kerran seuraa on vaki panoja kumppanit tai seuralaiset vaihtuu yms mutta silti he eivät ole onnellisia niin miksi ei ole kun kaikkea on
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Toisille raha ja status tärkeintä elämässä. Valitettavasti.
Mielestäni normaali ihminen ei arvota tuollaisten asioiden perusteella muita, eikä myöskään sen perusteella valitse seuraansa. Elämä ei ole pelkkää pintaliitoa. Tällaiset ihmiset haluaa vain pönkittää omaa egoaan, kun ei muutakaan sisältöä ole elämässä. Sellainen jolla seura vaihtuu usein, on melko hukassa elämänsä kanssa. Monille yksinolo on kamala asia ja pakko saada seuraa koko ajan.
Jos rakastaa ja arvostaa itseään, niin silloin tuollaista elämäntyyliä ei valitse.
Elämässä on niin paljon muutakin kuin vain seksi ja pintaliito. Kukin toki saa elää haluammallaan tavalla.

Äänestä
  • Näinhän se on, ja pitäisi muistaa että se seksi ja pintaliito on jossain vaiheessa mennyttä ja mitä sitten? Mitä on edessä? Kun kaikki ne ihanat kulissit ja teeskentely onkin mennyttä?
    Mitä jää kouraan tästä kaikesta? Kun elämän karu totuus paljastuu kaikessa ankeudessaan?
    Kuka jää vierelle, kenen käteen voi tarttua?
    Eletään kuin viimeistä päivää, ihmissuhteita ei kyetä solmimaan. Kaikki on vain pintaa ja kiiltoa joka rapisee armotta jossain vaiheessa.
    Tokihan jokainen saa elää kuten haluaa. Voi heittää syrjään kaiken aidon ja oikean. Lopputuloksena on vain sitten enää vain säälittävät rauniot.

    Äänestä

  • Sellasta se.

    Toisen ihmisen hyväksikäyttö on vähän sama kun kannibalismi.

    Vaikkakin ihan sovitusti mennään. Alitajuntaanaa ei voi kusettaa. Hyväksikäyttö ei muuta luonnettaan, vaikka osalliset hyppisivät päällään toistensa iloksi, se on mitä on.

    Monet pitkän kaavan hedonistit ihan hcta porukkaa. Olen tuntenut muutaman jo eläkeikäisenkin.

    Luonto on luonut ihmisille kauniita asioita ihan tarkoituksenmukaisesti: rakkaus, välittäminen, sitoutuminen, arvostus, syvällinen kiintymys jne.

    Näiden asioiden sivuuttamisella on seurauksensa. Mt-ongelmia, tunnekylmyyttä, päihdeongelmia. Kaikilla asetelman osallisilla ja tarkoitan tällä lapsia jotka seuraavat vietestä aikuisensa käytöstä ja ovat hänestä riippuvaisia monin tavoin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

niin heillä pitäisi olla unelma ja unelmien elämää on glamouria ja rikkaita ja varakkaita treffejä tienaa rahaa ja seksi seura taivaallista on kerran seuraa on vaki panoja kumppanit tai seuralaiset vaihtuu yms mutta silti he eivät ole onnellisia niin miksi ei ole kun kaikkea on

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu